شرایط انجام جراحی‌های زیبایی در شرایط کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حمیدرضا فتحی در مورد انجام جراحی‌های زیبایی در شرایط کرونایی کشور گفت: از ۱۷ اردیبهشت سال جاری بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت و بر اساس کاهش شیب ابتلا به کرونا در کشور انجام جراحی‌های زیبایی در کشور بلامانع است ولی پروتکل هایی در این زمینه در نظر گرفته شده که اجرای دقیق آن بسیار حائز اهمیت است.

وی درباره شروط انجام جراحی‌های زیبایی افزود: بر اساس این پروتکل، افراد دارای نقص سیستم ایمنی، سن بالای ۶۰ سال و کمتر از ۱۰ سال و افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند و یا اینکه در ارتباط با فرد مبتلا به کرونا بوده‌اند و تست کرونای آنها مثبت یا مشکوک باشد، جراحی زیبایی نباید برای آنها انجام شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در صورتی که پروتکل های بهداشتی جهت انجام جراحی‌های زیبایی کاملاً رعایت شود، جراحی زیبایی مطلقاً خطری برای فرد مورد نظر نخواهد داشت، البته باید در نظر گرفت که جراحی‌های زیبایی سنگین در شرایط کنونی بهتر است انجام نشود.

به گزارش ایسنا فتحی در پایان در خصوص اینکه آیا جراحی بینی جزو جراحی‌های پیچیده زیبایی محسوب می‌شود؟ گفت: خیر. جراحی بینی جراحی سنگین زیبایی نیست و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام این جراحی بلامانع است.

پایان پیام/

مطالب مشابه