باید یاد بگیریم فعلا با کرونا زندگی کنیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید حامد برکاتی در خصوص برنامه‌های پیشگیرانه برای سال تحصیلی آینده در جلوگیری از ابتلا به کرونا در مدارس گفت: بیشترین و مهمترین برنامه‌ای که باید همه افراد در نظر بگیرند این است که باید یاد بگیریم فعلا با کرونا زندگی کنیم.

وی افزود: در صورتی این احساس نیاز به زندگی با کرونا وجود نخواهد داشت که دارای دو وضعیت باشیم، اول اینکه داروی مؤثری پیدا شود که هنوز اتفاق نیفتاده و دوم اینکه واکسن مؤثری تهیه شود. مردم باید سه اقدام را انجام دهند، البته حاکمیت و وزارت بهداشت باید در این خصوص در کنار مردم باشد. اولین اقدام بحث رعایت فاصله گذاری اجتماعی است البته این موضوع در خانواده خیلی امکان ندارد؛ مگر اینکه یکی از اعضای خانوده مشوک یا مبتلا به کرونا باشد و نیاز به این باشد که حتما این موضوع رعایت شود.

مدیرکل دفتر سلامت و خانواده وزارت بهداشت ادامه داد: شستن دستها و استفاده از ماسک اقدام‌های مهم دیگری است که خانواده‌ها باید انجام دهند. درباره استفاده از ماسک اصلا مهم نیست که ماسک سه لایه یا N95 باشد البته اگر این ماسکها باشد بهتر است، اما اگر چنین ماسکی نبود، مردم می‌توانند ماسک پارچه‌ای را در خانه تهیه کرده و استفاده کنند، برای مدارس پروتکل لازم نوشته شد و در نیمه بهمن ماه سال گذشته نیز به مدارس و دانشگاه‌ها ابلاغ شد. طبیعتاّ با درس آموخته‌های جدید ممکن است در انتهای تابستان مختصر تغییری در این دستورالعمل ایجاد شود، اما پروتکلی که نوشته شده برای حفاظت از مدارس کفایت می‌کند.

به گزارش فارس برکای در پایان اضافه کرد: آنچه در مدارس نگران هستیم ابتدا سلامت دانش آموزان است و در کنار آن، موضوع مهم دیگر یعنی سلامت معلمان است، چراکه در بین معلمان افرادی هستند که دارای بیماری مزمن بوده و حفاظت از سلامت کارکنان مهم است، موضوع دیگری که مهم است، این است که دانش‌آموزان به خوبی بهداشت را رعایت نمی‌کنند و امکان انتقال ویروس از مدرسه به جامعه، خانه و انتقال به والدین و سالمندان نیز وجود دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه