کووید-۱۹ کل سیستم عصبی را تهدید می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بررسی علائم عصبی بیماران مبتلا به کووید-۱۹ حاکی از آن است که این بیماری تهدیدی برای کل سیستم عصبی است.

متخصصان دانشگاه نورت‌وسترن اظهار داشتند: حدود نیمی از بیماران بستری شده کووید-۱۹ در بیمارستان‌ها دارای علائم عصبی هستند که سردرد، احساس گیجی، هوشیاری ضعیف، عدم توانایی در تمرکز، اختلال بویایی و چشایی، تشنج، سکته مغزی، ضعف و درد عضلانی از جمله آن‌ها هستند.

به گفته محققان این بیماری ممکن است بر کل سیستم عصبی از جمله مغز، نخاع، عصب و همچنین ماهیچه‌ها تاثیر بگذارد. همچنین این بیماری چندین ارگان دیگر بدن از قبیل ریه‌ها، کلیه‌ها و قلب را تحت تاثیر قرار می‌دهد و ممکن است مغز به دلیل کمبود اکسیژن و اختلالات لختگی دچار سکته شود.

علاوه بر این، کروناویروس جدید ممکن است موجب عفونت مستقیم مغز و مننژها "پرده‌های مغزی" شود. همچنین واکنش سیستم ایمنی به عفونت ممکن است موجب التهاب شده که در نهایت به مغز و اعصاب آسیب وارد کند.

به گزارش ایسنا محققان آمریکایی تاکید کردند: عموم مردم و متخصصان باید از این تاثیر بیماری آگاه باشند چرا که کروناویروس جدید ممکن است پیش از بروز علائمی همچون تب، سرفه یا مشکلات تنفسی با نشانه‌های عصبی ظاهر شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه