جای خالی کارشناسان اقتصاد سلامت در کمیسیون بهداشت احساس می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مسعود خاتمی با اشاره به وظایف کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: طبق آیین نامه، کمیسیون بهداشت و درمان ۶ وظیفه اصلی را به عهده دارد. این وظایف شامل قانون‌گذاری و نظارت بر عملکرد حوزه‌های بهداشت، درمان، آموزش، بهزیستی، بیمه و هلال احمر است.

وی افزود: ثبت نام داوطلبان برای عضویت در کمیسیون‌ها داوطلبانه و انتخابی است، در آیین نامه مجلس موضوع امتیاز دادن برای ورود نمایندگان به کمیسیون‌ها نواقصی دارد که باید اصلاح شود، بنده معتقدم که جای کارشناسان اقتصاد سلامت در کمیسیون بهداشت خالی است، در حال حاضر با دو اشکال مواجهیم، اول اینکه نمایندگان باید انتخاب کنند که عضو کمیسیون خاص باشند یا خیر و اینکه ضوابط باید طوری تعیین شود که متخصص‌های مربوطه بتوانند امتیاز لازم را کسب کنند، که باید برای اصلاح این آیین‌نامه  نظر کارشناسان داخلی و خارجی را جویا شد.

این نماینده مجلس ادامه داد: یکی از آسیب‌های موجود در برخی کمیسیون‌ها تعارض منافع است، البته باید در نظر داشت که در این کمیسیون باید کارشناسان دارویی و بیمه نیز حضور داشته باشند و معتقدم برخی قوانین و ضوابط کمیسیون‌ها نیاز است اصلاح شود، درحال حاضر جای پرستاران در کمیسیون بهداشت خالی است اما باور داریم باید از ظرفیت کارشناسان حوزه‌های مختلف استفاده کنیم.

به گزارش فارس خاتمی در پایان در خصوص برخی اظهارات درباره تغییر تعرفه‌های پزشکان گفت: فعلا تصمیمی درباره تغییر تعرفه پزشکان گرفته نشده است و باید در این خصوص تصمیم جمعی گرفته شود، یکی از اشکالاتی که در مجلس قبلی وجود داشت نظارت نداشتن بر روی تصمیمات و قوانینی که تصویب شده بود، اما این دوره از مجلس نظارت را یکی از وظایف مهم خود می‌داند، ترکیب اعضای کمیسیون بهداشت و درمان طی یکی دو روز آینده مشخص می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه