آمار کودکان مبتلا به کرونا افزایش داشته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مسعود مردانی در خصوص اینکه درحال حاضر با گرم شدن هوا شاهد کاهش بیماری کرونا در کشور هستیم یا خیر؟ گفت: اخیرا با گرم شدن هوا علائم بیماران کرونایی که با درگیری دستگاه گوارش مراجعه می‌کنند بیشتر شده است، معمولا در فصل تابستان با افزایش مراجعه بیماران به دلیل مشکلات گوارشی مواجه بودیم، اما درحال حاضر می‌بینیم که برخی از این مراجعه کنندگان به کرونا مبتلا هستند.

متخصص عفونی و عضو کمیته کشوری مقابله با بیماری کرونا ادامه داد: طی روزهای اخیر آمار کودکان مبتلا به کرونا افزایش داشته است، به طور کلی با افزایش آمار مبتلا به کرونا در کودکان شاهد فوت برخی از آنها بر اثر کرونا بوده‌ایم.

وی افزود: اغلب افرادی که با مشکلات گوارشی به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند کودکان و نوجوانان هستند، با توجه به اینکه محدودیت‌ها برداشته شده امکان آلودگی جوانان و کودکان به بیماری کرونا به دلیل حضور در اماکن عمومی بیشتر شده است.

به گزارش فارس مردانی در پایان گفت: 30 درصد بیماران کرونایی علائم گوارشی دارند که با بی اشتهایی درد شکم و حالت تهوع خود را نشان می‌دهد، اما این موضوع به این معنا نیست که همه بیماران با این علائم به کرونا مبتلا هستند بلکه باکتری‌ها نیز می‌توانند باعث بروز این علائم شوند.

پایان پیام/

مطالب مشابه