نگرانی ۳۰۰ پزشک و کادر درمان هرمزگان از افزایش شیوع کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در متن نامه خطاب به فریدون همتی استاندار استان هرمزگان، آمده است: کادر درمان استان هرمزگان پیرو نامه قبل به جنابعالی با بغضی شکسته در گلو و خسته از جدال چند ماهه با عفریته بیماری کرونا، یک بار دیگر بنا بر وظیفه ملی خود به شما نامه می‌نویسیم شاید که موجب تغییری در سیاست‌های خانمان براندازی شود که این روزها موجب از دست رفتن جان و سلامتی هم وطنان ما در این خطه از کهن دیار پیر جوان بخت ایران شده است.

چند ماهی است که تمامی کادر درمان علی رغم محدودیت‌ها و امکانات ناکافی با تمامی توان فداکارانه در حال مبارزه با بیماری کرونا هستیم. خستگی و فرسودگی ناشی از این جدال نا برابر به کنار، از دست دادن جان هم میهنانمان هر لحظه داغی تازه را بر دل‌های ما فرو می‌نشاند.

کادر درمان تا کنون به عنوان خط اول مدافعان سلامت شاهد ابتلاء خود و خانواده‌هایشان در راه مبارزه با این بیماری بوده، آنچنان که جان باختگان و بیماران بسیاری را در این دفاع مقدس از خانواده بهداشت و درمان استان شاهد بوده‌ایم.

اما آنچه بر تلخی کار می‌افزاید عدم مدیریت صحیح و علمی تصمیم گیرندگان کشوری است، آنچنان که به رغم تلاش‌های مسؤولان دانشگاهی استان با انفعال و بی توجهی مسئولان کشوری شاهد آغاز موج دوم انتشار بیماری در استان و از بین رفتن جان بسیاری از هم میهنان بوده‌ایم.

آن زمان که رئیس دولت وضعیت استان هرمزگان را سفید اعلام کردند مقدمه‌ای بود بر روزگار سیاه کنونی و اصرار بر عدم انجام قرنطینه استانی از طرف ایشان راهگشای ادامه این فاجعه انسانی و ملی شده است.

اکنون ما کادر درمان استان با جدیت و اصرار خواستار اجرای قرنطینه کامل استانی به مدت ۲ هفته، اجبار استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در سطح ادارات، مراکز خدماتی و اقتصادی استان هستیم.

همچنین نظارت شدید و مستمر بر حسن اجرای این سیاست‌ها آنچنان که در صورت عدم اجرا متخلفان از طریق کد ملی مورد پیگرد قرار بگیرند و هرگونه پوشش بیمه‌ای در صورت ابتلای ایشان به بیماری کووید ۱۹ لغو شود.

لغو تمامی سفرها و تورهای توریستی به استان هرمزگان و تجهیز مراکز درمانی بخش دولتی و خصوصی استان به تجهیزات لازم در جهت ادامه ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به هم استانی‌ها و همچنین اطلاع رسانی مستمر و شفاف در مورد تعداد موارد مبتلا در استان از طریق رسانه‌های گروهی از درخواست‌های دیگر کادر استان است.

آموزش همگانی در مورد راه‌های پیشگیری از ابتلاء به بیماری در رسانه‌های جمعی، تعطیلی همه مغازه‌ها، مراکز تجاری، خدماتی و اداری که در آنها شاهد حضور خدمت دهندگان یا خدمت گیرندگان فاقد ماسک و رعایت فاصله اجتماعی هستیم حداقل به مدت یک هفته از دیگر درخواست‌ها محسوب می‌شود.

برخورد قضائی و انتظامی قاطع با برگزارکنندگان و شرکت کنندگان در مراسم و تجمعات از قبیل عقد، عروسی، ختم و همچنین استفاده از تمامی ظرفیت‌های بالقوه در کنترل و نظارت بر حسن اجرای موارد فوق در استان از درخواست‌های دیگر کادر درمان است.

آنچه امروز در استان هرمزگان شاهد آن هستیم از دست رفتن جان و سلامت شهروندان مظلوم و بی گناهی است که قربانی ناآگاهی خویش و سوءمدیریت تصمیم گیران اجرایی هستند.

کادر درمان استان دیگر توان ادامه کار را ندارد، لذا مجدانه خواستار اجرایی شدن موارد پیشنهادی فوق هستیم، پیش از آنکه شاهد فروپاشی سیستم درمان استان و افزایش فاجعه آمیز قربانیان باشیم.

پایان پیام/