جزئیات انتقال هوایی قلب پیوندی از یزد به تهران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: در شرایط بحرانی و حساس کنونی به دلیل شیوع گسترده ویروس کووید ۱۹ در کشور، عملیات پیوند قلب از طریق انتقال هوایی عضو اهدایی جوان ۲۰ ساله از یزد به تهران با حساسیت و تلاش بسیار زیاد با موفقیت صورت گرفت.

مهدی شادنوش در این خصوص اضافه کرد: با یاری خداوند متعال و با همکاری تیم های پیوند و واحدهای فراهم آوری دانشگاه های علوم پزشکی یزد و تهران، سازمان اورژانس کشور و اورژانس هوایی، انتقال عضو پیوندی به صورت هوایی صورت گرفت.

 وی تصریح کرد: در این انتقال قلب حسین دره زرشکی جوان ۲۰ ساله اهل و ساکن تفت در بیمارستان شهید رهنمون یزد که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، پس از اعلام رضایت خانواده، با رعایت تمام موارد پروتکل های بهداشتی در خصوص مقابله با کرونا جدا و به صورت هوایی به بیمارستان امام خمینی تهران انتقال یافت. 

شادنوش ادامه داد: این عضو پیوندی در سینه مرد ۴۱ ساله که وضعیت عمومی نامساعدی داشت با موفقیت پیوند زده شد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت افزود: کبد فرد اهدا کننده در یزد پیوند زده شد و دو کلیه وی به شیراز ارسال شد تا به دیگر بیماران نیازمند پیوند زده شود. باشگاه خبرنگاران جوان

پایان پیام/

مطالب مشابه