قربانیان جهانی کرونا در مرز نیم میلیون نفر
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به ۴۹۶ هزار و ۹۹۱ نفر رسیده و تاکنون ابتلای ۹ میلیون و ۹۱۰ هزار و ۶۸ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون پنج میلیون و ۳۶۰ هزار و ۷۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. مقام‌های بهداشتی این کشور برای اپلیکیشن اخطار کرونا تصمیم نگرفته‌اند و می‌گویند که رقم واقعی بیماران، شاید ۱۰ برابر موارد ثبت شده باشد.

در حال حاضر بیشترین موارد ابتلای جدید به کروناویروس در میان جوان‌ها دیده می‌شود؛ جمعیتی که به گفته مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا (CDC) پیش از این، تحت کنترل و تشخیص قرار نداشته‌اند.

در هفته جاری ایالت‌های آلاباما، آریزونا، کالیفرنیا، فلوریدا، آیداهو، می‌سی‌سی‌پی، میسوری، نوادا، اوکلاهما، کارولینای جوبی و وایومینگ از رکورد مبتلا شدن شهروندان به کرونا خبر داده‌اند. 

از سوی دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱_ ایالات متحده دو میلیون و ۵۵۲ هزار و ۹۵۶ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۶۴۰ قربانی
۲_ برزیل یک میلیون و ۲۸۰ هزار و ۵۴ مبتلا، ۵۶ هزار و ۱۰۹ قربانی

۳_ روسیه ۶۲۰ هزار و ۷۹۴ مبتلا، ۸۷۸۱ قربانی
۴_ هند ۵۰۹ هزار و ۴۴۶ مبتلا، ۱۵ هزار و ۶۸۹ قربانی

۵_ انگلیس ۳۰۹ هزار و ۳۶۰ مبتلا، ۴۳ هزار و ۴۱۴ قربانی
۶_ اسپانیا ۲۹۴ هزار و ۹۸۵ مبتلا، ۲۸ هزار و ۳۳۸ قربانی

۷_ پرو ۲۷۲ هزار و ۳۶۴ مبتلا، ۸۹۳۹ قربانی
۸_ شیلی ۲۶۳ هزار و ۳۶۰ مبتلا، ۵۰۶۸ قربانی

۹_ ایتالیا ۲۳۹ هزار و ۹۶۱ مبتلا، ۳۴ هزار و ۷۰۸ قربانی
۱۰_ ایران ۲۱۷ هزار و ۷۲۴ مبتلا، ۱۰ هزار و ۲۳۹ قربانی

به گزارش ایسنا طبق آمار فوق در ۲۴ ساعت گذشته مکزیک و پاکستان بیشترین شمار مبتلایان جدید را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه