هیچ داروی موثری برای بیماران مبتلا به کرونا که اکسیژن خون‌شان پایین است وجود ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پیمان طبرسی با اشاره به آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور گفت: بر خلاف پیش‌بینی و تصور کارشناسان با گرم شدن هوا و افزایش دما فعالیت ویروس کرونا از بین نرفته است، بلکه شاهد سرایت‌پذیری ویروس در بین افراد در روزهای گرم هستیم.

وی افزود: درحال حاضر شیوع کرونا در خوزستان و سایر مناطق گرمسیر شدت پیدا کرده است، به طوری که وضعیت این مناطق از نظر میزان ابتلا به بیماری کرونا در حالت قرمز قرار دارد، داروهای مختلفی مانند دگزامتازون برای بیماران کرونایی تجویز می شود، اما در حال حاضر هیچ داروی موثری برای بیماران مبتلا به کرونا که اکسیژن خون‌شان پایین است وجود ندارد.

معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری ادامه داد: تاکنون هیچ واکسنی برای کرونا در دنیا ساخته نشده است و مردم نباید عادی انگاری نسبت به این بیماری داشته باشند، به دلیل عادی انگاری مردم، عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی و افزایش مسافرت‌ها در ایام تعطیلات بیماری کرونا در برخی از مناطق شدت پیدا کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان طبرسی در پایان گفت: این تفکر که کودکان مبتلا به بیماری کرونا نمی‌شوند، نادرست است. اما کنترل ویروس کووید ۱۹ در کودکان به خوبی انجام گرفته و عوارض شدید در بین آنها بروز پیدا نمی‌کند، سیستم ایمنی بدن کورکان طوری است که ویروس کرونا را کنترل می‌کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه