جریمه‌های بازدارنده جهت مبارزه با عرضه قلیان در قهوه‌خانه وجود ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهزاد ولی‌زاده گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور، قهوه خانه‌ها و سفره خانه‌ها تعطیل شدند. اکنون بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد این اماکن بازگشایی شوند اما به دلیل ازدحام جمعیت در آنها، بازگشایی بدون حق عرضه قلیان باشد. 

دبیر ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت ادامه داد: طبق تبصره یک ماده ۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با مصرف دخانیات، عرضه قلیان و دخانیات در اماکن عمومی مانند قهوه خانه‌ها ممنوع است اما متاسفانه در کلان شهری مثل تهران جریمه‌های بازدارنده خوبی، جهت اجرای قوانین وجود ندارد، بازرسی برای عدم عرضه قلیان در واحدهای پذیرایی و سفره‌خانه‌ها به خوبی انجام می‌شود و ادامه دارد اما میزان جرائم بازدارنده، کافی نیست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان افزود: به گفته سازمان جهانی بهداشت، مصرف دخانیات سبب تضعیف سیستم دفاعی بدن افراد می‌شود و مصرف کنندگان در صورت ابتلا به بیماری کرونا بیشتر از سایرین در معرض خطر قرار می‌گیرند، مستندات مراکز مختلف به دادستان مختلف ارسال و این نهاد با تاکید بر اجرای منع استعمال دخانیات در اماکن عمومی اقدامات لازم را انجام می‌دهد، با پیشنهاد معاونت بهداشت، تیم‌های گشت به همراه تعزیرات برای بازرسی تشکیل شده است و برابر دستور قضایی با متخلفان برخورد خواهند کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه