تکمیل ظرفیت تخت‌های مراقبت ویژه در خوزستان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مجتبی یوسفی با اشاره به وضعیت حاد استان خوزستان در مواجهه با ویروس کرونا گفت: مهم‌‎ترین مسئله رعایت خود مردم است تا با التزام به پروتکل‌های بهداشتی نسبت به شیوع بحران جلوگیری شود.

وی افزود: برخی مصاحبه‌ها موجب این شد که مردم تصور کنند، شرایط بحرانی کرونا وارد فاز عادی شده است، سختگیری‌های روزهای نخست موجب کنترل بیماری شده بود اما عادی‌سازی بیماری منجر به شیوع گسترده بیماری شد، از تلاش‌های کادر درمان به ویژه در استان خوزستان تقدیر می‌کنم، استان خوزستان به لحاظ زیرساخت‌های درمانی دچار فقر جدی است و در حال حاضر تمامی تخت‌های مراقبت ویژه در استان خوزستان پر شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان ادامه داد: بیمارستان‌های تخصصی استان خوزستان در برخی از حوزه‌ها پاسخگوی نیاز سایر استان‌ها نیز است، ضرورت دارد از منابع صندوق توسعه ملی که برای مبارزه با کرونا مبلغی در نظر گرفته شد، رقمی به استان خوزستان اختصاص یابد تا حداقل هزینه‌های جاری در استان برای کادر درمان جبران شود.

یوسفی گفت: تاکنون رقمی از صندوق توسعه ملی برای استان خوزستان به طور مشخص اختصاص نیافته است، از وزیر بهداشت انتظار داریم درباره این موضوع گزارشی برای استحضار مردم به نمایندگان استان خوزستان ارائه کند تا با اختصاص این رقم کارانه پرستاران و کادر درمانی که یک سال به تأخیر افتاده پرداخت شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس یازدهم در پایان سرانه کادر پرستاری در استان خوزستان را 68 درصد دانست و افزود: یعنی به ازای هر تخت یا بیمار در استان خوزستان، نیم پرستار ظرفیت داریم که انتظار داریم با طی تشریفات قانونی نسبت به جذب یک هزار و 500 پرستار در اولین فرصت اقدام شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه