بیمارستان ها باید آماده موج دوم کرونا باشند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عباسعلی کریمی روز چهارشنبه در نشست هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: همکاران در حالیکه خستگی بحران قبلی را از تن به در نکرده اند، باید از قله دیگری بالا بروند.

وی با اشاره به نحوه برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای مقابله با موج دوم کرونا افزود: جلسات متعددی درحال برگزاری است که پس از اعلام سیاست‌های وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا تهران، متناسب با شرایط دانشگاه برنامه‌ریزی می‌کنیم و در صورت نیاز نشست اضطراری با روسای بیمارستان های درگیر کرونا برگزار خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: بیمارستان‌های بزرگ جنرال تهران باید در موج دوم نیز مسوولیت قبول کنند، دانشگاه، بیمارستان‌های بزرگ آموزشی دارد و نمی‌تواند یک بیمارستان را تعطیل و به کرونا اختصاص دهد بلکه باید همه بیمارستان‌های بزرگ جنرال تهران مسئولیت قبول کنند و براساس گسترش بیماری و شدت مراجعات، بخش اضافه کنند.

کریمی با اشاره به تجربیات موج اول کرونا گفت: سیاست دانشگاه در موج دوم همانند موج اول است، به ‌گونه‌ای که ۶ بیمارستان جنرال دانشگاه علوم پزشکی تهران مانند امام خمینی(ره)، شریعتی، سینا، امیراعلم، ضیائیان و بهارلو، بیماران را پذیرش می‌کنند. مرکز قلب نیز معمولاً ۴۰ تا ۶۰ بیمار قلبی مبتلا به کووید ۱۹ دارد، بیمارستان‌های مرکز طبی، فارابی، آرش، بهرامی و غیره نیز باید بیماران تخصصی خود را پذیرش  کنند و به مراکز دیگر ارجاع ندهند.

به گزارش ایرنا وی در پایان از ایجاد مرکز کنترل پخش بیمار در تهران خبر داد و افزود: این مرکز هر ماه در یک دانشگاه مستقر می‌شود تا ارجاع بیمار در بیمارستان‌های مختلف قابل‌ کنترل باشد، آمار مبتلایان کرونا در دانشگاه علوم پزشکی تهران به صور دقیق ارائه می‌شود، روند مراجعه بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران درحال افزایش است و این بار برخلاف موج اول، باید حوزه بهداشت پیشگام باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه