۵۰ درصد تست‌های مثبت کرونا منجر به بستری می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا دلاوری بر اهمیت مراقبت های در منزل برای جلوگیری از ازدحام بیماران کرونایی در بیمارستان ها تاکید کرد و گفت: آنچه مسلم است، باید ظرفیت های مراقبت در منزل را به کار بگیریم تا از شلوغی و ازدحام بی مورد بیمارستان‌ها بکاهیم.

وی با اشاره به بستری شدن ۵۰ درصد از موارد مثبت تست های کرونا افزود: لازم است از مراکز مراقبت ۱۶ و ۲۴ ساعته خدمات جامع سلامت، حداکثر بهره را ببریم و از رفتن بی مورد مردم به بیمارستان ها جلوگیری کنیم، افزایش دو برابری ظرفیت تخت های بیمارستانی هم مشکل کمبود را جبران نخواهد کرد، استفاده از ماسک در محیط ها و مکان های پر ازدحام و پر رفت و آمد، می تواند تا حدود زیادی از انتقال بیماری جلوگیری کند. نباید اجازه بدهیم عده ای این بیماری را به بازی بگیرند و باعث شوند جان دیگران به خطر بیافتد.

به گزارش مهر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان با اشاره به علائم بیماری کرونا گفت: بررسی ها نشان داده است که در حدود ۱۱.۴ درصد افراد مبتلا به کرونا علائم اسهال دارند، در خانه ماندن افرادی که کار غیر ضروری ندارند ضروری است، هر چقدر رفت و آمدهای غیر ضرور در سطح جامعه کمتر شود، بیشتر می توان به جلوگیری از انتقال بیماری کمک کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه