داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی خواستار انتقال زمان آزمون رزیدنتی ۹۹ به اوایل پاییز شدند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، آزمون دستیاری تخصصی پزشکی یکی از مهمترین آزمون‌های گروه علوم پزشکی است و مخاطب آن پزشکان عمومی و دانشجویان سال آخر پزشکی هستند. به دنبال شیوع بیماری کرونا از بهمن ماه در ایران، آزمون‌های کشوری لغو شد و در اولین قدم آزمون دستیاری که قرار بود ۱۵ اسفند ۹۸ برگزار شود نیز لغو شد.

پس از اعلام مجدد زمان آزمون، مقرر شد که آزمون دستیاری پزشکی در روز ۴ اردیبهشت ماه ۹۹ برگزار شود که این تصمیم نیز به دلیل وضعیت ابتلاء و انتقال عفونت کرونا ویروس جدید و به جهت اعلام این وضعیت از سوی وزارت بهداشت مجدد لغو شد و تنها امکان ثبت نام برای داوطلبان فراهم شد.

در نهایت مقرر شد که تمامی آزمون‌های کشوری از سوی مراکز سنجش به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد شود و با تصمیم نهایی ستاد، زمان آزمون‌ها مشخص شود. سرانجام مقرر شد تا چهل و هفتمین آزمون دستیاری پزشکی پس از چند بار تعویق، بر اساس آخرین تقویم آزمون‌های وزارت بهداشت، ۱۶ مرداد ۹۹ برگزار ‌شود.

در پی اعلام این تاریخ این داوطلبان خواستار انتقال زمان آزمون رزیدنتی 99 به اوایل پاییز شدند.

برخی از این داوطلبان معتقد هستند که گروهی از پزشکانی که امسال قصد دارند در آزمون شرکت کنند اکنون درگیر بخش‌های کرونا در مراکز درمانی هستند و در عمل امکان درس خواندن و مرور دانسته‌هایشان فراهم نیست. برخی دیگر می‌گویند شرایط برای همه یکسان نیست و ممکن است کسی دانشجوی سال آخر نباشد و چند سال از مدرک پزشکی‌اش گذشته باشد و امکان تعطیلی مطب را داشته و در قرنطینه به راحتی درس‌های خود را مرور کرده است.

برخی نیز به موضوع سلامت داوطلبان اشاره و می‌گویند همکاران زیادی در بخش‌های کرونا در تماس مستقیم با بیماران بوده و احتمال ناقل بودن آنها بالاست و در کنار هم قرار گرفتن آنها و سایر داوطلبان ریسک ابتلاء را بسیار بالا خواهد برد. فارس

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه