ارتقای دانش مردم برای مقابله با بیماری کرونا ضروری است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیماسادات لاری با اشاره به برنامه وزارت بهداشت در خصوص رفع عادی انگاری مردم و مسئولان در مواجه با ویروس کرونا گفت: وضعیت گسترش ویروس کرونا در کشور به شکلی نیست که فکر کنیم شرایط عادی شده است. این موضوع بارها از طرف وزارت بهداشت تذکر داده شده و باز هم بر آن تاکید شده است.

وی افزود: موضوع کرونا فقط مربوط به یک وزارتخانه نیست؛ بلکه یک بحران بین المللی است که همه بخش‌های کشور را درگیر کرده است. به همین دلیل مردم و حتی مسئولان در زمینه آموزش‌های مهم در خصوص راه های پیشگیری از بیماری کرونا باید ما را یاری کنند، یکی از موضوعات مهم، حفظ حساسیت جامعه در خصوص بیماری کرونا است که این مسئله  علاوه بر وزارت بهداشت، برعهده همه وزارتخانه‌ها و حتی  رسانه‌ها است. براین اساس ارتقای دانش مردم در زمینه بیماری کرونا برای مقابله با آن ضروری است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: ارتقای دانش مردم در زمینه بیماری کرونا برای مقابله با آن ضروری است، مردم باید با رعایت نکات بهداشت فردی و اجتماعی نظام سلامت را در کنترل این همه گیری همراهی کنند، در این شرایط به جز رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک، پرهیز از ترددهای غیرضروری و جلوگیری از سفرها، راه دیگری وجود ندارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان لاری در پایان گفت: عادی انگاری مردم در خصوص بیماری کرونا می تواند مشکلاتی را برای مدیران نظام سلامت و حتی خود مردم در خصوص مهار بیماری کرونا ایجاد کند زیرا این موضوع سبب شده تا رعایت پروتکل های بهداشتی به طور دقیق توسط مردم انجام نشود، برخی از مردم به نادرست تصور کرده‌اند که با بازگشایی‌ها، بیماری کرونا در کشور تمام شده است در صورتی که هنوز شرایط در کشور عادی نشده و برخی از مناطق در وضعیت قرمز قرار دارند.

پایان پیام/