پاراکلینیک‌ها و مطب‌ها در حال تعطیلی هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد جهانگیری با اشاره به شرایط خاص  ارائه خدمات توسط جامعه پزشکی در دوران شیوع بیماری کرونا،  اظهار کرد: با شیوع بیماری کرونا ارائه خدمات پزشکی در مطب‌ها استانداردهای خاص خودش را می‌طلبد به طوری که اگر این استانداردها رعایت نشود در آینده  قطعاً دچار مشکلاتی خواهیم شد.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: یکی از موضوعات مهم امروز تامین هزینه‌های ارائه خدمات پزشکی به مردم است. درحال حاضر میزان مراجعه مردم به مطب پزشکان و به خصوص پاراکلینیک‌ها  کاهش پیدا کرده است و منطبق بر هزینه‌ها نیست. با شیوع کرونا  برخی از خدمات پزشکی و درمانی در کشور دچار تغییراتی شده است که معتقدم این خدمات باید بهینه‌سازی شود.

وی تاکید کرد: هنگامی که مطب پزشکان به دلیل مسائل مختلف از جمله تامین نشدن هزینه‌ها تعطیل می‌شود باید به سازمان نظام پزشکی اطلاع داده شود تا دستگاه‌های نظارتی نسبت به این موضوع آگاه باشند و به طور موقت بیمارانی که در آن مطلب‌ها پرونده داشته‌اند به مراکز دیگر ارجاع داده شوند، در حال حاضر تامین هزینه‌ها در مناطق محروم نیز دچار مشکلاتی شده است و معتقدم که در شرایط کنونی کشور نحوه ارائه خدمات باید بازنگری شود تا هیچ مشکلی برای بیماران و جامعه پزشکی ایجاد نشود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان جهانگیری در پایان گفت: یکی از موضوعات مهم امروز تامین تجهیزات محافظتی پزشکان برای مقابله با بیماری کرونا است که باید این موضوع به طور جدی پیگیری شود تا سلامت کادر درمان به خطر نیفتد، با شیوع کرونا در کشور روزانه چند مطلب یا پاراکلینیک به درخواست خودشان تعطیل می‌شوند که علت این امر مسائل اقتصادی و مشکلات موجود در خصوص تامین هزینه‌ها است، باید مشکلات را در کنار هم حل کنیم تا  هزینه‌های زیاد در مطب‌ها و پاراکلینیک‌ها مشکلاتی را برای حوزه سلامت ایجاد نکند.

پایان پیام/

مطالب مشابه