توزیع ۱۰۰ هزار کیت کرونا در هفته گذشته
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهدی یوسفی درباره جزئیات خرید و توزیع کیت‌های کرونا گفت: آخرین پارت توزیع کیت‌های  کرونا برای دانشگاه‌های علوم پزشکی هفته گذشته صورت گرفته است. همچنین همه توزیع‌ها بر اساس لیست معاونت بهداشت انجام می‌شود، در ابتدا ۴۰۰ هزار کیت کرونا از تولیدکنندگان داخلی و شرکت‌های دانش بنیان خریداری و بلافاصله برای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور توزیع شد.

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران ادامه داد: تمامی کیت‌های خریداری شده توسط هیات امنا دارای مجوزهای لازم از اداره کل تجهیزات پزشکی بوده و تاییدیه انستیتو پاستور را گرفته‌اند، کیت‌های داخلی از لحاظ کیفیت با کیت‌های خارجی برابری می‌کنند و قیمت‌ها آنها نیز نسبت به کیت‌های خارجی مناسبت‌تر است.

به گزارش وب‌دا وی در پایان افزود: ۲۰۰ هزار کیت تشخیصی و استخراج کرونا نیز در اختیار پادیاب طب قرار دارد که بنابر اعلام نیاز معاونت بهداشتی وزارت بهداشت توزیع خواهد شد، تمهیدات لازم در خصوص خرید و توزیع کیت کرونا در نظر گرفته شده است، بر اساس اعلام نیاز معاونت بهداشت، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای تامین نیازهای فوریتی تفاهم نامه هیات امنای صرفه جویی ارزی با ۳ شرکت تولیدکننده داخلی نیز منعقد شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه