امضای تفاهم‌نامه احداث شهرک دارویی و تجهیزات پزشکی در کیش
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا شانه ساز در مراسم امضای تفاهم نامه احداث شهرک دارویی و تجهیزات پزشکی در منطقه آزاد کیش گفت: می توان از ظرفیت منطقه آزاد کیش هم در حوزه تولید و هم در حوزه توریسم سلامت بهره برد که می‌تواند واقعا ظرفیتهای ملی را برانگیخته کند و به کار گیرد.

وی افزود: منطقه آزاد کیش در بحث سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه گذاران خارجی می تواند اثری مشهود داشته و به یک الگو برای سایر بخشها بدل شود. من هم از این موضوع استقبال کردم؛ چرا که فرصتهای خوبی در کیش ایجاد شده و هم اکنون هم در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی، شرکتهای دانش بنیان، بخش آرایشی بهداشتی، غذا و ... ظرفیتهای خوبی وجود دارد. آرزو می‌کردم که ای کاش زودتر این بخش مورد توجه قرار می گرفت تا می توانستیم از این حوزه‌ها برای تولیدکنندگان استفاده کنیم و از سهولتی که در این منطقه برای ارتباط با خارج از کشور، واردات مواد اولیه و انتقال بسیاری از امکانات، تجهیزات و دانش فنی به کشور و سرزمین اصلی از سالهای قبل استفاده می کردیم و امروز شاید شاهد توسعه بیش از این بودیم.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: می‌دانیم که در حوزه کالاهای سلامت محور که تصدی آن با سازمان غذا و داروست، از سالهای قبل از انقلاب متاسفانه تمرکز در نقاط مرکزی کشور اعم از تهران، البرز و به صورت موردی در قزوین دیده شده است. بعد از انقلاب در آذربایجان شرقی، خراسان، اصفهان و چند استان برخوردار دیگر نیز می بینیم که عمدتا بعد از انقلاب ایجاد شده‌اند. حال زمان آن رسیده که بیش از این فرصت سوزی نکرده و بتوانیم از ظرفیت‌هایی که در مناطق آزاد و مرزی ما وجود دارد، استفاده کنیم، پیشنهاد این تفاهم نامه از سوی منطقه آزاد کیش داده شد، سندیکاها و اتحادیه‌ها در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی ظرفیت استفاده از این ظرفیتها را دارند و اگر نظرشان جلب شود، کشور می تواند از این ظرفیتها به خوبی برای برآورده کردن اهداف ملی نیز استفاده کند.

به گزارش ایسنا این تفاهم نامه دو جانبه در راستای اجرای فعالیتها و عملیات مجاز حوزه بهداشت، درمان و سلامت و به کارگیری ظرفیتهای متعدد شرکتهای دانش بنیان و سرمایه در فعالیتهای اقتصادی، توسط سرمایه گذاران داخلی و خارجی با هدف رشد و توسعه تولید و خدمات حوزه دارو و ملزومات پزشکی میان سازمان غذا و دارو و منطقه آزاد کیش امضاء شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه