شرایط به نوعی مدیریت می‌شود که گویا در وضعیت پساکرونا قرار داریم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، زهرا نژاد بهرام در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به عدم برقراری محدودیت های کرونایی گفت: روزانه به صورت میانگین  شاهد بستری بیش از ۶۰۰ بیمار جدید کرونایی و فوت 70 نفر هستیم که در این شرایط بحرانی پیک دوم کرونا در تهران کاملا مشهود است اما با این حال عدم پیش بینی ساز و کار اجرایی روشن بر نحوه عملیاتی کردن "مصوبه اجباری شدن ماسک در محل های پرتردد" نیز بر وخامت اوضاع اضافه کرده است.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: تهران به عنوان پایتخت کشور با جمعیتی بالغ بر ده میلیون نفر در روز، متراکم ترین شهر ایران به شمار می‌رود، آمارها نشان می دهد قریب به ۵۰درصد مردم تهران برای حضور در محل کار و ۲۵درصد برای خرید روزانه از منزل خارج می شوند که با توجه به اینکه رعایت فاصله‌اجتماعی به دلیل تراکم بالای جمعیت در پایتخت غیرممکن است،مداخله جدی تر دستگاه های مسئول کاملا احساس می شود. 

وی افزود: بی تردید کارگزاران نظام و در رأس آن اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا مسئولیت شرعی و قانونی در قبال صیانت از جان یکایک شهروندان را برعهده دارند. با این حال علی رغم قرار گرفتن بیش از۱۸ استان در وضعیت هشدار قرمز، کماکان شرایط به نوعی مدیریت می شود که گویا در شرایط پسا کرونا قرارداریم  و صرفا بر استفاده شهروندان از ماسک به عنوان ابتدایی ترین و ساده ترین راه حل تاکید می شود.

به گزارش ایسنا نژادبهرام در پایان گفت: حتی اجازه کوچکترین تصمیم گیری در سطح محلی داده نمی شود که این امر با توجه به بحرانی بودن شرایط و لزوم اتخاذ تصمیمات در اسرع وقت، یقینا در بروز جدی بحران بدین شکل موثر بوده است، قرار گیری ایران در جمع سه کشور دارای بالاترین تلفات ناشی از ویروس کرونا طی یک هفته گذشته نیز خود گواهی بر این موضوع است. لذا از جایگاه نماینده مردم پایتخت به رییس ستاد ملی مقابله با کرونا تذکر می دهم نسبت به اعمال محدودیت های شدید در رفت و آمد غیرضرور، جلوگیری از تجمعات، اجباری شدن دور کاری کارکنان و...اقدام کند و اجازه اعمال محدودیت ها لااقل تا سقف مشخصی را به سطوح محلی تفویض اختیار کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه