لزوم ایجاد زمینه‌های لازم برای اجرای سیاست‌های جمعیتی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن فتحی یکی از اولویت‌های کمیسیون بهداشت و درمان را اجرای سیاست‌های جمعیتی دانست و گفت: یکی از کمیته‌های کمیسیون بهداشت و درمان با محوریت اجرای سیاست‌های جمعیتی تشکیل شده است. مقام معظم رهبری بر اجرای این سیاست‌ها تاکید داشته و یکی از دغدغه‌های ایشان است. ما هم در کمیسیون بهداشت کمیته جمعیتی را شکل خواهیم داد تا بتوانیم اسناد بالادستی را اجرا کنیم چون کشور ما در آینده به جمعیت جوان نیاز دارد.

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان تسهیل روند در اجرای سیاست‌های جمعیتی را ضروری خواند و گفت: باید مشوق‌هایی برای فرزندآوری خانواده‌ها تعیین شود؛ از سوی دیگر باید بسته‌های حمایتی برای خانواده‌های ناتوان در باروری فراهم کرد تا آنها از نظر مسائل مالی دغدغه نداشته باشند که از جمله آن پوشش کامل بیمه‌ای داروهای ناباروری است.

وی افزود: در حال حاضر داروهای درمان ناباروری با برندهای ایرانی تحت پوشش بیمه قرار دارند و برندهای خارجی ذیل بیمه قرار نمی‌گیرند بلکه مابه‌التفاوت آن با داروهای ایرانی پرداخت می‌شود. باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کرد که داروهای ناباروری ۹۰ درصد تحت پوشش قرار گیرند که در حال حاضر این پوشش ۷۰ درصد است نتیجه آنکه باز هم باید خانواده‌ها مبالغی را پرداخت کنند.

به گزارش ایسنا فتحی در پایان اضافه کرد: باید فکری درباره‌ی مسائل مالی در پرداخت‌های آزمایشگاهی و حق‌الزحمه پزشکان هم کرد تا خانواده‌ها برای درمان ناباروری در این زمینه هم مشکل مالی نداشته باشند این به فراهم شدن زیرساخت‌هایی نیاز دارد.

پایان پیام/