جهش ویروس کرونا فقط روی قدرت انتقال و انتشار آن اثرگذار بوده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور درباره جهش ویروس کرونا و تاثیر آن در قدرت سرایت و مرگ و میر بیماری اظهار کرد: در مطالعات جدید ادعا شده است که قدرت سرایت ویروس کرونا بیشتر شده، اما مبتلایان بیماری وخیم تری را تجربه نمی‌کنند و جهش فقط روی قدرت انتقال و انتشار ویروس کرونا اثرگذار بوده است.

وی افزود: همه کشور‌هایی که درگیر کووید ۱۹ هستند ممکن است به خوشه ویروس جهش یافته مبتلا نشده باشند، ردپای جهش ویروس کرونا در اروپا شناسایی شده است و درکشور‌های دیگر هم ادعا شده که ویروس جهش یافته از اروپا به این کشور‌ها منتقل شده است و به نظر می‌رسد جهش ویروس کرونا در حین گردش در اروپا رخ داده باشد.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت ادامه داد: جهش ویروس کرونا هیچ تاثیری بر روش‌ها و توصیه‌های پیشگیری از بیماری و کنترل و مهار آن ندارد و همچنان توصیه‌ها بر قوت خود باقی است و شستن مرتب دست‌ها، رعایت فاصله گذاری و پرهیز از حضور در تجمعات غیر ضرور همچنان باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان جهانپور در پایان تاکید کرد: در راس همه توصیه ها استفاده همگانی از ماسک به خصوص در زمان حضور در مکان‌های عمومی قرار دارد و در شرایط کنونی ماسک تنها راه مصونیت و واکسنی بوده که در دسترس ماست و تا بیش از ۲۰ برابر انتقال و شیوع بیماری را در جوامع مختلف کاهش می‌دهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه