نیازمند طرح تحول در پوشش خدمات بیمه‌ای هستیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدعلی محسنی بندپی با تاکید بر این‌که سیاست‌های جمعیتی در کشور اجرایی شود، گفت: جمعیت ایران به شدت به سمت سالمندی می‌رود که باید آن را تغییر داد و جمعیت جوان را حفظ کرد و راهکارهایی برای آن در نظر گرفت که یکی از آن تغییر نگاه بیمه است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: باید طرح تحول در پوشش خدمات بیمه‌ای وجود داشته باشد همان طور که پیش از این طرح تحول سلامت اجرایی شد البته که سوال‌های زیادی بر آن مترتب است. به هرحال بیمه باید از ساختار دریافت و پرداخت فاکتور خارج شده و به سیاست‌های جمعیتی توجه کند، لذا در وهله‌ اول باید ناباروران شناسایی شده، افرادی که با تست‌های خوب و تشخیص پزشکی و حتی درمان‌های ساده می‌توانند، بارور شوند. ولی آنها را رها کرده‌ایم.

به گزارش ایسنا وی در پایان اضافه کرد: در این بین تعدادی انگشت‌شمار هستند که برای درمان ناباروری به داروهای گران قیمت وارداتی نیاز دارند که برای آن هم باید دولت یارانه تخصیص دهد، چون اساسا باید هزینه‌ داروهای ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گرفته و حتی رایگان عرضه شود. زوج‌هایی از ناباروری رنج می‌برند که ثروتمند نیستند و در دهک‌های پایین جامعه قرار دارند، باید برای آینده ایران روی این افراد سرمایه‌ گذاری کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه