بیماران قلبی و ریوی همچنان از خانه خارج نشوند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۶۱ ناسالم برای همه گروه ها بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ٢.۵ میکرون با شاخص ۸۲، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۴، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۱۰۰ و منواکسید کربن با شاخص ۳۱ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۱۴۴، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۰۱ و شریف در منطقه ۲ با شاخص ۹۱ طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین آلایندگی را نشان می دهند.

همچنین ایستگاه‌های گلبرگ در منطقه ۸ با شاخص ۵۱، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۱ و ستاد بحران در منطقه ۷ با شاخص ۶۸ در همین مدت با کمترین آلایندگی، در شرایط سالم بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک "سبز" ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول "زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت" ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس "نارنجی" ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه "قرمز" ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم "بنفش" و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک "ارغوانی" تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۸۳ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۲۳ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و یک روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است. ایرنا

پایان پیام/

مطالب مشابه