بیش از ۷ هزار بیمار کرونا در مراکز تامین اجتماعی تهران بستری شده‌اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، احمد رضا خزاعی با اشاره به خدمات ارائه شده از سوی مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان تهران به بیماران مبتلا به کرونا گفت: در اسفند ماه سال گذشته و همزمان با شیوع ویروس کرونا اقداماتی برای ارائه خدمات به این افراد در دستور کار حوزه درمان تأمین اجتماعی استان تهران قرار گرفت و در همان ابتدا بخش اورژانس بیمارستان‌های تأمین اجتماعی استان جداسازی شد.

وی افزود: شرایط مراجعه بیماران کرونا تا اواسط خرداد ماه رو به کاهش بود اما متاسفانه از اواخر خرداد، حجم ورودی‌ها به مراکز تأمین اجتماعی استان تهران افزایش چشمگیری داشت و بر اساس آمار از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا به امروز، ۷ هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به این ویروس در مراکز تأمین اجتماعی استان تهران بسترش شده‌اند که از این تعداد ۶ هزار و ۵۰۰ بیمار ترخیص شده‌اند.

کارشناس اداره کلینیک درمان استان تهران گفت: ۱۰ بیمارستان و مرکز درمانی تأمین اجتماعی در استان تهران درگیر بیماری کرونا هستند، در حال حاضر ۶۰۰ بیمار در این مراکز بستری هستند و فرآیند درمانی خود را طی می‌کنند. ۱۰ هزار نفر در مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان تهران فعالیت می‌کنند، از این تعداد حدود ۵۰۰ نفر به بیماری کرونا مبتلا شدند که متأسفانه از این تعداد ۳ نفر شامل یک پزشک و دو پرستار جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش سلامت نیوز خزاعی در پایان گفت: بیمه شدگان تأمین اجتماعی به‌صورت رایگان در ارتباط با بیماری کرونا در مراکز درمانی تأمین اجتماعی بستری می‌شوند، سایر بیماران نیز ۱۰ درصد از فرانشیز مصوب وزارت بهداشت را پرداخت می‌کنند همچنین اکثریت مراجعه‌کنندگان به صورت رایگان تحت درمان قرار می‌گیرند.

پایان پیام/

مطالب مشابه