جلوگیری از ورود برخی مستاجران کرونایی به خانه‌هایشان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مسعود ضیایی با اشاره به این که بسیاری از افراد که به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند، پس از ترخیص از بیمارستان، مکانی برای رفتن ندارند؛ اظهار کرد: بسیاری از افراد مستاجر بوده و پس از ترخیص، صاحبخانه از ورود آنان به خانه جلوگیری می‌کند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند بیان کرد: سربازان و زندانیان نیز جزء این گروه بوده و مکانی برای گذران دوران قرنطینه خود ندارند.

ضیایی ادامه داد: سربازانی که از شهرهای دیگر کشور در این استان مشغول گذران دوران خدمت خود هستند، پس از ترخیص، مکانی برای گذران دوران قرنطینه خود ندارند و از طرفی امکان اینکه به شهر خود بازگردند نیز نیست.

وی با بیان اینکه متاسفانه در استان نقاتگاهی برای بیماران کرونایی وجود ندارد، تصریح کرد: از مسئولان درخواست داریم فکری برای ایجاد نقاهتگاه برای بیماران مبتلا به کرونا داشته باشند.

مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: بسیاری از نهادها برای در اختیار گذاشتن مکان اعلام آمادگی کرده‌اند، اما این فضا نیاز به مراقبت و حضور پزشک و پرستار دارد.

ضیایی با بیان اینکه این امر هزینه هنگفتی لازم دارد که همت تمام ارگان‌ها را می‌طلبد، افزود: باید بدانیم بیماری کرونا تنها مختص به دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت نیست؛ بلکه این مسئله برای تمام کشور است. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه