نظارت بر فرایندها و دستورالعمل‌های آزمایشگاهی در کووید ۱۹
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، نشست مشترک محمد جهانگیری و سیامک سمیعی در محل نظام پزشکی تشکیل و محورهای زیر در دستور کار مشترک قرار گرفت:

_ لزوم ساماندهی نمونه گیری خارج از آزمایشگاه و تبلیغ آزمایش ها برای انجام خدمات در زمان کرونا و نقش استارتاپ ها و کسب و کارهای نوین در تسهیل فرآیندهای فوق.

_ نظارت بر فرآیندها و اجرای کامل پروتکل ها و دستورالعمل های آزمایشگاهی در کووید 19

_ بحث و تبادل نظر و بررسی راهکارهای حفظ زنجیره تامین آزمایشگاهی با روش های تامین مالی، تجهیزاتی و خرید تضمینی جهت پشتیبانی از آزمایشگاه های کشور با تاکید بر آزمایشگاه های خصوصی با جلب مشارکت صاحبان فرایند اعم از تولید کننده، وارد کننده، مصرف کننده و خریدار خدمت بر اساس صلاحیت های حرفه ای و نیاز کشور.

_ استفاده ازظرفیت  پشتیبانی آزمایشگاهی به خصوص آزمایشگاه های خصوصی در فرایندهای بازگشایی و بازگشت به کار جامعه به منظور حمایت از فعالیت ها اقتصادی و استمرار آن در دوران کووید ۱۹ از طریق نقش آزمایشگاه و آزمایش در برنامه های کلان وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی و حمایت از ارائه خدمات مطلوب به مردم به صورت ادغام یافته با برنامه های ستاد کرونا.

_ ساماندهی فعالیت استارت آپ ها با عنایت به ماهیت اطلاع رسانی و تبلیغات آنها بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی و جلوگیری از تحمیل هزینه ها و ایجاد تقاضای القایی بر مردم و حمایت از کسب و کارهای فوق با اراده بسته خدمت حمایتی از ارائه دهندگان خدمات سلامت در راستای افزایش اعتماد مردم به نظام سلامت و پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا. روابط عمومی سازمان نظام پزشکی

پایان پیام/

مطالب مشابه