اجرای طرح "هر خانه یک حسینیه" مانع شیوع ویروس کرونا می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی اصغر باقرزاده با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری مراسم عزاداری محرم در دوران شیوع ویروس کرونا، گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین لغو دیدار مجازی با خدمتگزاران عرصه سلامت به دلیل توجه به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر ممنوعیت تجمعات بیش از 10 نفر، باید از تجمعات پر تعداد در ایام محرم پرهیز کنیم. از طرفی هم رئیس جمهور در سخنرانی خود اعلام کرد، که مراسم عزاداری ایام محرم باید برگزار شود، اما این به معنی برگزاری عزاداری‌ها و اطعام دادن هیئات مذهبی به شیوه سال‌های گذشته نیست.

وی افزود: مردم می‌توانند در خانه خودشان و از طریق فضای مجازی عزاداری کنند، ما نیز با اجرای طرح "هر خانه یک حسینیه" معتقدیم چرا که مانع تجمع مردم و شیوع ویروس کرونا می‌شود، از طرفی ایستگاه‌های صلواتی در این دوران می‌توانند به شیوه‌های جدیدی ارائه خدمت کنند. در سال‌های گذشته هنگام توزیع نذری فقیر و غنی هر دو از سفره اما حسین(ع) بهره می‌بردند، حال ایام کرونا فرصتی است تا با توجه به صحبت‌های مقام معظم رهبری در خصوص کمکهای مومنانه، اطعام و نذری‌ها به سمت خانواده‌های نیازمند و محرومان سوق داده شود.  

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: توزیع نذری مانند سنوات گذشته در حسینیه‌ها و هیئت‌ها که موجب تجمع مردمی می‌شود به هیچ عنوان مورد تایید نبوده و نباید انجام شود، پیشنهاد می کنم افرادی که تمایل به نذری دادن دارند، به صورت مواد غذایی خام و خشک خودشان این مواد را به خانه مستمندان رسانده و یا توزیع آن را به متوایان و هیئت‌ها بسپارند. از طرفی ‌هم انتظار داریم مداح‌ها، روحانیون این موضوعات را برای مردم تبیین و تشریح کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت باقرزاده در پایان گفت: مردم در برگزاری مراسم‌های عزاداری مقام معظم رهبری را الگوی خود قرار داده و همانگونه که ایشان به مصوبات ستاد ملی کرونا توجه می‌کنند، آنها نیز پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، امیدواریم مردم پروتکل‌های بهداشتی صادر شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا را رعایت کرده تا ضمن برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم سلامتی مردم نیز تامین شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه