ضرورت تشکیل کارگروه مشترک با وزارت صمت و جهاد کشاورزی در حوزه داروهای گیاهی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، نفیسه حسینی یکتا در جلسه ای با سعید نمکی گفت: یکی از مباحثی که باید به آن اشاره کنم داروهای گیاهی است، چرا که این ظرفیت از بین می رود و ما از آن بهره کافی را نمی بریم، لذا ضرورت دارد که در این راستا، کارگروهی را با وزارت صمت و جهاد کشاورزی تشکیل داده و به اخذ تصمیمات موثرتر در حوزه داروهای گیاهی بپردازیم.
 
وی درخصوص نظارت بر عطاری ها و جلوگیری از سوءاستفاده های آنها افزود: در این مورد انجام کارهای سلبی و ایجابی را باید موازی پیش ببریم. در برخی مواقع مساعدت بخش ها و معاونت هایی که کار بازرسی را برعهده دارند، بسیار کمک کننده است. تخلفات برخی عطاری ها معضل بزرگی است. برای مثال، بسیاری از داروهایی که برای درمان چاقی ارائه می شود، دارای کورتون و بسیاری از داروهایی که به منظور ترک اعتیاد به مشتریان فروخته می شود، دارای مواد مخدر است. 
 
به گزارش وب‌دا سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در پایان با اشاره به سخنان وزیر بهداشت درخصوص استفاده از ظرفیت های طب سنتی و مکمل در خانه های بهداشت و درمانگاه ها و بیمارستان ها گفت: در مورد خانه های بهداشت، در نظر داریم در گام اول، اصلاح سبک زندگی و آموزش بهورزان را در دستور کار قرار دهیم و در مرحله بعدی بر روی داروهای گیاهی که در این مراکز قابل عرضه است، به نتیجه برسیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه