آمریکا برای تهیه واکسن "کووید-۱۹" یک میلیارد دلار دیگر هزینه کرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، واکسن کرونا شرکت  "جانسون و جانسون"(Johnson & Johnson) در حال حاضر در مراحل اولیه آزمایشات انسانی است و انتظار می‌رود که مرحله پایانی این آزمایش در ماه سپتامبر سال جاری آغاز شود.

این شرکت اعلام کرد که با ایالات متحده یک قرارداد بیش از یک میلیارد دلاری امضا کرده تا برای آن‌ها ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن کرونای ساخت خود را توسعه دهد.

بر اساس این قرارداد، آمریکا این انتخاب را دارد که ۲۰۰ میلیون دوز بیشتر سفارش دهد.

"پائول استافلز"(Paul Stoffels)، مدیر علوم شرکت "جانسون و جانسون" گفت: ما برای استفاده اضطراری واکسن "کووید-۱۹"،  در حال افزایش ظرفیت تولید در آمریکا و سراسر جهان هستیم.

در اوایل امسال بود که آمریکا ۴۵۶ میلیون دلار به شرکت جانسون و جانسون اعطا کرد تا این شرکت واکسن کرونا را توسعه دهد.

این شرکت اعلام کرد که هدف آن‌ها تامین بیش از ۱ میلیارد دوز در سطح جهان تا سال ۲۰۲۱ میلادی است.

واکسن کووید-۱۹ شرکت جانسون و جانسون "Ad۲۶.COV۲.S" نام دارد و از همان فناوری استفاده می‌کند که برای ساخت واکسن ابولا به کار گرفته شده بود.

گفتنی است، این تنها قراردادی نیست که آمریکایی‌ها برای تهیه واکسن کرونا امضا کرده‌اند.

آمریکا پیش از این نیز مبلغ ۲.۱ میلیارد دلار برای پیش خرید ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن کروناویروس جدید به دو شرکت دارویی "سانوفی"(Sanofi) و "گلکسو اسمیت کلاین"(GlaxoSmithKline) که به اختصار GSK نامیده می‌شود، اعطا کرده بود.

همچنین برای تولید ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کروناویروس با شرکت‌های "فایزر"(Pfizer)  و "بایو ان تک "(BioNTech) نیز، قرارداد ۱.۹۵ میلیارد بسته بود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه