توزیع ماسک در مراسم‌ عزاداری محرم باید به صورت رایگان باشد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدعلی محسنی بندپی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری مراسم عزاداری محرم در دوران شیوع ویروس کرونا گفت: مراسم عزاداری ایام محرم امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و احتمال افزایش انتقال بیماری به هموطنان باید با تغییراتی نسبت به سال‌های گذشته برگزار شود. از این رو آنچیزی که باید محور برگزاری مراسم باشد،رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا اعم از حفظ فاصله اجتماعی، استفاده دائمی از ماسک و تاکید بر برگزاری مراسم‌های بزرگ عزاداری در فضای باز است.

وی افزود: وزارت بهداشت، دستگاه‌ها باید در ایام محرم ماسک رایگان در اختیار مردم قرار دهند. با توجه به اینکه در مراسم‌های عزاداری به دلیل وجود تراکم جمعیت ریسک سرایت بیماری به شدت افزایش پیدا می‌کند از این رو  معتقدیم تامین و توزیع ماسک رایگان در این مراسم‌ها به مراتب ارزان تر است نسبت به هزینه سنگینی که بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها به بیمه ها و نظام سلامت کشور وارد می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان خاطرنشان کرد: ارائه ماسک رایگان نباید به مراسم عزاداری محدود شود بلکه در تمامی مراکز عمومی اعم از ادارات و بانک‌ها باید ماسک و محلول ضد عفونی کننده به صورت رایگان در دسترس مردم قرار بگیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه