هیچ گونه مجوزی برای فرآورده‌های سنتی و مکمل در درمان کووید ۱۹ صادر نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمود آل‌بویه با بیان اینکه ادعاهای متعددی در مورد درمان کرونا با فرآورده‌های گیاهی و سنتی، مکمل و حتی معدنی مطرح شده‌ است گفت: تاکنون از نقاط مختلف کشور درخواست‌هایی برای دریافت مجوز فرآورده درمان کرونا داشته‌ایم اما هیچ گونه مجوزی برای فرآورده‌های سنتی و مکمل در درمان کووید ۱۹ صادر نشده و هیچ فرآورده‌ای مجوز مطالعه بالینی را نگرفته است. همچنین در سایر نقاط جهان نیز سازمان‌های غذا دارو آمریکا، هند و سنگاپور نیز هیچ مجوزی به فرآورده‌های گیاهی و طبیعی برای درمان بیماری کووید ۱۹ صادر نکرده‌اند.

معاون اجرایی اداره کل فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در مورد خاصیت ضد کرونایی برخی فرآورده‌ها ادعاهایی مطرح می‌شود و پس از اینکه مستندات لازم را درخواست می‌کنیم که در اکثر موارد افراد مدعی در میانه کار منصرف می‌شوند.

به گزارش مهر وی در پایان افزود: مدعیان ساخت درمان کووید ۱۹، از لحاظ قانونی مجاز به کارآزمایی بالینی نیستند، ثبت و ورود فراورده‌های دارویی و گیاهی دارای مراحل خاصی است تا وارد کارآزمایی بالینی شود، بنابراین به مردم توصیه می‌شود به هیچ وجه به تبلیغات و بازاریابی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی استناد نکنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه