از دیروز شاهد افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا بوده‌ایم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پیام طبرسی از امکان افزایش مبتلایان به کرونا در دوهفته آینده خبر داد و گفت: معمولا بسیاری از مسافرت ها در شهریور ماه صورت می‌گیرند و با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم، مراسم عروسی و ازدواج ها هم تا قبل از شروع این ماه بطور فشرده برگزار می‌شود. برگزاری کنکور سراسری را هم پیش رو داریم اگرچه خبرها حاکی از تعویق یکماهه این آزمون است اما کنترل تمامی این عوامل با در نظر گرفتن شرایط فعلی بسیار سخت است.

وی علاوه بر تایید اظهارات دکتر زالی مبنی بر ثابت بودن وضع بیماران کرونایی کشور افزود: متاسفانه در تعطیلی های چند روز گذشته، تعداد زیادی از مردم به مسافرت رفتند و تا دو هفته آینده شاهد نتیجه و آثار آن خواهیم بود. تنها چند روز آمار مراجعین کاهش داشت و از دیروز شاهد افزایش تعداد مراجعه ها بودیم، همه گیری آنفلوآنزا هر 10 سال یک بار اتفاق می‌افتد، با توجه به همه گیری آخر این بیماری در سال 2009 پیش بینی می‌شود امسال دچار این همه گیری شویم.

رئیس بخش بیماری های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری ادامه داد: همیشه مشکل درگیری با آنفلوآنزا را داریم و هرساله تعدای تلفاتی پس از مراسم اربعین در پاییز داشته ایم. در چین مواردی ثبت شده اند که مبتلا به دو ویروس بوده اند. از طرفی ممکن است با ویروس آنفلوآنزای جدیدی روبرو شویم و این ها تمام خطراتی است که باید آمادگی مواجهه با آن را داشته باشیم.

طبرسی با اشاره به نیاز گروه های حساس به  تزریق واکسن آنفلو آنزا اظهار داشت: افراد دارای بیماری زمینه ای قلبی و کلیوی، افراد سالمند و کودکان و افرادی با سیستم ایمنی ضعیف، همه ساله توسط این بیماری تهدید میشوند و تا سال گذشته هم  برای این دسته از افراد واکسن آنفلوآنزا تجویز می‌شده است. حدود یک الی دو میلیون واکسن همه ساله وارد کشور می‌شود و امسال با توجه به تمایل شدید مردم به تزریق واکسن و کم بودن واردات آن در کشور، پیش بینی می شود که این تعداد واکسن نتواند نیاز قشر وسیعی از جامعه را برطرف کند؛ بنابراین اولویت با افرادی است که ریسک بالای ابتلا به این بیماری در آن ها وجود دارد.

به گزارش فارس وی در پایان در خصوص واکسن روسی جدید گفت: نمی‌توان در رابطه با واکسنی که نتایج آن مشخص نشده است، اظهار نظری کرد. اثر بخشی یک واکسن طی چندین مرحله آزمون بالینی مشخص می‌شود. وزارت بهداشت در حال ارزیابی واکسن های مختلف است تا با انتخاب واکسن مناسب، اقدام به تولید و یا وارد کردن این واکسن کند، بهترین زمان استعمال واکسن آنفولانزا، اوایل مهرماه است ؛چون اپیدمی این بیماری در آبان ماه رخ می دهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه