وزیر علوم چگونه ظرف ۲۴ ساعت نظرش راجع به کنکور تغییر کرد؟
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسینعلی شهریاری در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: آقای دکتر قالیباف در دو جلسه پیرامون مسائل برگزاری کنکور نکاتی را مطرح کردند و آخرین بار نیز دستور دادند تا رئیس کمیسیون بهداشت و رئیس کمیسیون آموزش مجلس با وزرای علوم و بهداشت ظرف ۴۸ ساعت جلسه‌ای تشکیل داده و تصمیم نهایی اتخاذ شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: این جلسه با حضور وزرای بهداشت و آموزش برگزار شد و وزیر بهداشت تاکید کردند تا پروتکل‌های دقیقی برای حفظ سلامتی فرزندان کشور به وزارت علوم ابلاغ شده و وزیر علوم کتبا پاسخ دادند که توان برگزاری کنکور با پروتکل‌های جدید را در آخر مردادماه ندارند.

وی افزود: نمایندگان مجلس نیز که به نمایندگی از دکتر قالیباف در جلسه حضور داشتند قصد تعویق انداختن کنکور را نداشتند. هدف ما صرفا رعایت پروتکل‌های دقیق بهداشتی برای تضمین سلامتی فرزندان کشورمان است. وزیر بهداشت در این جلسه تاکید کردند که حتی اگر لازم باشد منابع مالی لازم تامین شده و مشکل جای برگزاری آزمون نیز با اختصاص مصلاها و ورزشگاه‌ها را حل می‌کند و تاکید داشتند که دو میلیون پک بهداشتی شامل ماسک و ماده ضد عفونی کننده و یک دعا برای شرکت کنندگان در آزمون فراهم شده است.

به گزارش ایسنا شهریاری در پایان گفت: اما با وجود همه این تدابیر وزیر علوم اعلام کرد که توان برگزاری کنکور سراسری در پایان مرداد وجود ندارد. سوال این است که در عرض ۲۴ ساعت چه اتفاقی افتاد که وزیر علوم نظرشان را عوض کردند؟ چرا در جلسه تاکید داشتند که وزارت علوم توان برگزاری آزمون را با پروتکل‌های جدید ندارد؟ برای نمایندگان سلامت فرزندان و خانواده‌ها حائز اهمیت است و ما تقاضا داریم تا دوشنبه هفته آینده گروهی از مجلس به استان‌ها سفر کرده و بر مکان‌های که قرار است کنکور برگزار شود نظارت داشته باشیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه