بروز سندروم خستگی مزمن پس از بهبود در بیماران کرونایی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مسعود مردانی دشتی درباره عوارضی که ممکن است روی بیماران مبتلا به کرونا باقی بماند گفت: کسانی که به کرونا مبتلا می‌شوند، پس از گذراندن دوره نقاهت، از بی‌حالی و خستگی مداوم، کاهش قدرت تمرکز و درد‌های مختلف در بدن و بی‌خوابی شکایت دارند. حتی پس از انجام آزمایش و سی‌تی اسکن‌های متفاوت هیچ علامتی از بیماری خاص در آن‌ها مشاهده نمی‌شود.

فوق تخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا تشریح کرد: در واقع این عارضه، سندروم پس از کروناست که به آن سندروم خستگی مزمن می‌گویند. تا به حال علم نتوانسته هیچ درمانی برای این سندروم بیابد و احتمالا از این به بعد با این عارضه روبه‌رو خواهیم شد، خبر خوب اینکه همه دچار این مشکل نمی‌شوند و درصد خیلی کمی ممکن است گرفتار سندروم پس از کرونا شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: البته ثابت شده که بسیاری از بیماران با گذشت زمان رفته رفته بهبود پیدا می‌کنند؛ برای خواب و افسردگی می‌توان از دارو کمک گرفت و همچنین برای افزایش تمرکز باید با متخصص مغز و اعصاب مشورت کرد؛ برای کمبود نیروی جسمانی نیز می‌توان یوگا یا نرمش‌های سبک انجام داد، در نتیجه امکان گذشتن از این مرحله نیز البته با صرف زمان وجود دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه