توزیع ۲میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا توسط هلال احمر
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد نصیری در نشست خبری با اشاره به آخرین وضعیت ارائه خدمات به حادثه دیدگان انفجار در بیروت گفت: تا کنون ۲۵۰۰ نفر به بیمارستان صحرایی هلال احمر در بیروت مراجعه کرده‌اند، ۱۸ نفر متخصص و فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب، ارتوپد، اعصاب، عنومی و پرستاری حضور دارند و تیم هلال احمر ۳۸نفر است.

وی از ارسال ۱۵۹ محموله بین المللی در حوزه کرونا از ۲۰مبدا به کشور خبر داد و افزود: ۱۴۰۰خانه هلال در کشور وجود دارد که در هفته دولت هزار خانه هلال افتتاح خواهد شد، با توجه به اجرای کمپین نذر سلامت در ایام محرم و مشارکت جوانان هلال احمر در مراسم عزاداری ماه محرم، این کمپین از امروز و با مشارکت برنامه عصر جدید برای مشارکت  مردمی در جهت تامین ماسک اجرا یی می شود و هدف از اجرای آن دو موضوع، تأمین ماسک برای مناطق محروم  برای افزایش ایمنی و همچنین افزایش ایمنی در مراسم عزاداری ماه محرم است.

سخنگوی هلال احمر ادامه داد: با کاهش ۵۳درصدی در مأموریت امداد و نجات نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو بوده ایم، کم بودن مسافرت‌ها و رعایت مردم از دلائل این کاهش ماموریت‌ها بوده است، مازندران با ۲۷۷عملیات امدادی ،اصفهان  با ۱۷۵و گلستان با ۱۶۱ عملیات ،بیشترین عملیات امدادی را  داشته اند.

نصیری از تدارک ۲میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا توسط سازمان تدارک پزشکی هلال احمر خبر داد و گفت: این واکسن از نیمه دوم شهریور در کشور توزیع می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد خط انتقال کمک های بشر دوستانه به هلال احمر ایران تصریح کرد: بر اساس پیگیری بیش از یکساله هلال احمر نزدیک به ۵۰۰هزار دلار کمک فدراسیون جهانی صلیب سرخ بعد از گذشت ۳سال عملی شد که از این میزان ۱۵۰هزار دلار مربوط به ۳سال قبل و مناطق کرمانشاه است، ۱۰۰هزار دلار برای سیل سیستان و بلوچستان و ۳۰۰ هزار دلار مربوط به کروناست، به ازای هر خانواده در کرمانشاه که منازلشان در زلزله دچار آسیب شده و نیمه کاره است معادل ریالی ۱۰۰دلار و به خانواده هایی که منازلشان در سیل سیستان و بلوچستان آسیب دیده اند نیز همین میزان اختصاص پیدا کرده است.

سخنگوی هلال احمر از آمادگی هلال احمر برای تهیه و توزیع واکسن کرونا در صورتی که تولید شده و به تایید وزارت بهداشت برسد خبر داد و گفت: تقریبا در تمام پادگان‌های آموزشی سربازان دوره آموزش های لازم برگزار می شود، هنوز نزدیک به ۹۰۰ هزار دلار در خصوص کمک بین المللی به موضوع کرونا به هلال احمر عملیاتی نشده است، هر روز دو هزار نفر در دوره آموزشی آنلاین هلال احمر شرکت دارند و گواهینامه مربوط را دریافت می کنند.

نصیری با اشاره به جزئیات کمک های امدادی در یکماه گذشته گفت: به ۷۴۶۷نفر امداد رسانی شده در قالب ۲۱۶۲ ماموریت امدادی در یک ماه اخیر اجرا شده است. همچنین ۳۱۶ مصدوم نجات پیدا کردند و ۷۱عملیات در محیط های آبی انجام شد، سال گذشته ۱۷۰میلیارد تومان برای ۱۷هزار  نفر مبلغ ۱۰میلبون تومان کمک بلاعوض به مناطق زلزله زده اختصاص دادیم.

وی از ایجاد کار ویژه ای برای سامان دهی منطقه هرندی در جنوب تهران خبر داد و افزود: با مشارکت خانه هلال و مردم این منطقه برنامه توسعه منطقه در دست اجراست تا در یک دوره ۱۰ساله شکل این منطقه عوض شود، این منطقه ۲۳هزار نفر جمعیت دارد، خدمات این جمعیت فارغ از رنگ و نژاد است، خدمات لازم به اتباع افغانستانی ارائه شده و در خصوص کرونا نیز در مناطقی که این اتباع بوده اند اقلام حفاظتی مانند دیگر افراد توزیع شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه