در ابتدای شیوع کرونا بیمارستان‌های تهران فاقد دستگاه اکسیژن بودند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، انوشیروان محسنی بندپی در نشست مشترک با رئیس و اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان تهران بیمارستان‌های این استان و همچنین شهر تهران فاقد دستگاه های اکسیژن ساز بودند. با تخصیص ۱۸۰ میلیارد تومان از اعتبارات ارزش افزوده شهرستان‌های استان توانستیم در پیک بیماری کرونا عملکرد مطلوبی ارائه کنیم.

استاندار تهران ادامه داد: اکنون وضعیت تهران به لحاظ مرگ و میر و بستری ناشی از ابتلا به کرونا از میانگین سایر استان های کشور پایین‌تر است. تعداد 750 هزار نفر در کشور در اثر کرونا بیکار شدند که 160 هزار نفر آنها در تهران از بیمه بیکاری بهره مند شدند. ضمن اینکه اجازه ندادیم هیچ واحد تولیدی تعطیل شود و همچنان از واحدهای خدماتی و تولیدی در این زمینه حمایت می کنیم.

وی به عملکرد استان تهران در حوزه تولید و اقتصاد اشاره کرد و افزود: در عملیاتی کردن شعار سال مهم ترین راهبرد ما در استان تهران تأمین زیرساخت های شهرک های صنعتی از جمله احداث ۵ پست برق فشار قوی و همچنین تخصیص پساب این شهرک ها است. همچنین در توسعه خطوط حمل و نقل ریلی اقدامات خوبی صورت گرفته بطوریکه قطار حومه ای پاکدشت، قرچک، ورامین ،پیشوا به گرمسار در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایسنا محسنی بندپی در پایان گفت: ۲۳ درصد از جمعیت حاشیه نشین ساکن در بافت های ناکارآمد شهری کشور در استان تهران سکونت دارند و حدود ۲۲ درصد از آسیب های اجتماعی در کشور در استان تهران است که سرریز آسیب های اجتماعی کشور است. ۸۷ هزار میلیارد تومان معادل ۵۳ درصد درآمد مالیاتی کشور از استان تهران تأمین می شود، اما متأسفانه بودجه عمرانی متناسب با جمعیت و ظرفیت های استان تخصیص نمی یابد.

پایان پیام/