افزایش تولید واکسن آنفلوآنزا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، تولید کنندگان واکسن آنفلوآنزا در جهان اقدام به تولید میزان قابل توجهی از این واکسن کرده‌اند چرا که مسئولان حوزه بهداشت و درمان کشورها به دنبال آن هستند تا در صورت طغیان شیوع کووید-۱۹ فشار وارده بر مراکز درمان و مراقبتی را کاهش دهند.  

بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالات متحده، شرکت‌های داروسازی در این کشور تصمیم دارند تا حدود ۱۹۶ میلیون دوز از واکسن آنفلوآنزا را تولید کنند. این رقم نسبت به میزان تولید شده در سال قبل افزایش حدودا ۱۱ درصدی دارد.

همچنین شرکت داروسازی Seqirus در نظر دارد میزان تولید واکسن آنفلوآنزا را در آمریکا حدود ۱۵ درصد افزایش دهد و از ۵۲ میلیون به ۶۰ میلیون دوز برساند. همچنین شرکت داروسازی سانوفی (Sanofi) در فرانسه نیز میزان تولید واکسن آنفلوآنزای خود را از ۷۰ به ۸۰ میلیون دوز خواهد رساند.

برآوردهای مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا حاکی از آن است که سال گذشته بین ۲۴ تا ۶۲ هزار نفر بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوآنزا جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش ایسنا به گفته کارشناسان آمریکایی واکسیناسیون گسترده آنفلوآنزا می‌تواند به خالی ماندن ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کمک کند که در این شرایط می‌توان بهتر با همه گیری بیماری کووید-۱۹ نیز مقابله کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه