آخرین آمارهای کرونا در ایران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۳۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۰۶۶ نفر از آنها بستری شدند. بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۴۷ هزار و ۸۳۵ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۹ هزار و ۹۷۲ نفر رسید، خوشبختانه تا کنون ۳۰۰ هزار و ۸۸۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند، ۳۸۸۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. در عین حال تا کنون دو میلیون و ۹۱۴ هزار و ۴۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: استان های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند، سالمندان و افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای از جمله گروه‌های پرخطر ابتلا به کرونا هستند و باید خروج آنها از منزل را به حداقل رساند. بر همین اساس درخواست می‌کنیم که تامین نیازهای سالمندان از سوی سایر اعضای خانواده انجام شده و از ملاقات حضوری با آنها پرهیز شود و در صورت دیدار با آنها فاصله گذاری رعایت شده و از ماسک استفاده شود.

لاری درباره وضعیت استان قزوین از نظر بیماری کووید-۱۹ گفت: استان قزوین در اسفند ماه سال گذشته شاهد یک خیز جدی در موارد ابتلا و بستری روزانه بود که از فروردین تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری با همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تلاش بی‌وقفه کادر بهداشتی و درمانی این استان و همکاری ستاد استانی کرونا، نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان نزولی شد و شاهد کاهش موارد بیماری در اغلب شهرستان‌های این استان بودیم.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: متاسفانه از اوایل خرداد ماه، نمودار ابتلا و بستری روزانه در قزوین نیز همسو با سایر استان‌های کشور مجددا روند صعودی گرفت که همچنان ادامه دارد. به طوری که در هفته گذشته، یک شهرستان به شهرستان‌های قرمز این استان اضافه شد، در حال حاضر شهرستان‌های البرز، تاکستان و قزوین در وضعیت قرمز و شهرستان‌های بویین‌زهرا و آبیک در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند. در حال حاضر ۲۸۸ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در مراکز درمانی قزوین بستری هستند که از این تعداد ۸۳ نفر در آی سی یو یا بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمانند.

به گزارش ایسنا وی در پایان اضافه کرد: در ۷۲ ساعت گذشته تعداد ۵۹۷ مورد بازدید از اصناف و صنایع این استان انجام شده و شش مورد از اماکن به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمپ شدند. همچنین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در صنوف و اماکن عمومی استان قزوین ۷۹.۹ رصد گزارش شده است که امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکل‌ها و استفاده جدی‌تر از ماسک، شاهد خروج شهرستان‌های این استان از وضعیت قرمز و هشدار بیماری باشیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه