یک واکسن چینی کرونا تا پایان امسال در دسترس عموم خواهد بود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، روز گذشته بخش جهانی تلویزیون دولتی چین از ثبت رسمی نخستین واکسن ساخت محققان این کشور برای مقابله با ویروس کرونا خبر داده بود.

لیو ژینگ‌ژن به یک روزنامه چینی گفت: این واکسن هزار یوان " معادل ۱۴۰ دلار " قیمت خواهد داشت و دو بار به فاصله ۲۸ روز به فرد تزریق خواهد شد، تمام جمعیت ۱.۴ میلیارد نفری چین به واکسن نیاز نخواهند داشت، دانشجویان و کارمندان در شهرهای بزرگ این واکسن را دریافت خواهند کرد و نه کسانی که در نواحی روستایی کم‌جمعیت و پراکنده زندگی می‌کنند.

شرکت داروسازی دولتی "‌سینوفارم" که در حال حاضر دو واکسن را در دست آزمایش دارد می گوید ظرفیت تولید سالانه ۲۲۰ میلیون دوز واکسن را داراست. این شرکت اعلام کرده که در حال توسعه فاز سوم کارآزمایی واکسن خود در کشورهای عربستان سعودی، برزیل، امارات و شیلی است.

بیش از ۱۴۰ مرکز پزشکی در جهان در حال کار روی ساخت واکسن کرونا هستند. سه‌شنبه گذشته موسسه تحقیقاتی "نیکلای گاملیا" در روسیه نیز از ثبت نخستین واکسن مقابله با ویروس کرونا در جهان خبر داده بود. هر چند نهادهای پزشکی و دارویی بین‌المللی و غربی در کارآیی این واکسن "به دلیل کافی نبودن اطلاعات" ابراز تردید کرده‌اند.

به گزارش ایسنا تا کنون بیش از ۲۲ میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان بیش از ۷۷۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه