سهمیه جدید استخدام نیرو در وزارت بهداشت به زودی ابلاغ می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید کامل تقوی نژاد در نشست ستاد پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویر احمد که با حضور معاون درمان وزارت بهداشت در سالن دولت استانداری این استان برگزار شد، اظهارکرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای دولت یازدهم فعالیت های قابل توجهی در حوزه توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی انجام شده و در حال حاضر ۷ پروژه بیمارستانی در این استان در حال اجرا است که شامل ۲۹۳ تخت بیمارستانی و بیش از ۳۰ هزار متر مربع فضای درمانی است.

وی افزود: تا کنون برای احداث ۷ پروژه بیمارستانی در کهگیلویه و بویراحمد، بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و با تزریق منابع مالی، دو پروژه بیمارستانی تا پایان امسال و پنج پروژه دیگر از سال آینده به بعد افتتاح خواهد شد. 

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت یادآور شد: امروز کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی شهید مفتح یاسوج به بهره برداری رسید و تا پایان امسال دو کلینیک ویژه در شهرستان های دهدشت و گچساران افتتاح می شود. 

تقوی نژاد اضافه کرد: در تفاهمنامه ای که بین وزارت بهداشت و استانداری کهگیلویه و بویراحمد امضا شده، ۱۲۹ پروژه بهداشتی در سطح این استان ساخته می شود که تا کنون ۳۴ پروژه پایان یافته و سایر پروژه ها در حال اجرا است. سهم وزارت بهداشت در این تفاهمنامه ۱۵ میلیارد تومان است که تا کنون ۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است و امیدواریم که با پرداخت سهم استانی، این پروژه ها به سرعت افتتاح شوند. 

وی در ادامه گفت: دولت تاکنون کمک های خوبی به وزارت بهداشت کرده است. از سال گذشته مجوز استخدام ۲۲ هزار و ۲۸۰ نفر را گرفتیم که ۱۰ هزار از آنها در آبان ماه پارسال آزمون استخدامی دادند و نتیجه آن در اسفند ماه مشخص و به دانشگاه ها اعلام شد که این نیروها بدون تشریفات اداری به کار گرفته شوند. 

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت افزود: در خرداد ماه ۹۲۰۰ نفر در حوزه بهداشت و درمان، به کار گرفته شدند و سهمیه دیگری اخیرا گرفته شده است و از محل مجوزهای قبلی آبان ماه و یک سهمیه دیگر استخدام نیروهای جدید در آینده نزدیک، ابلاغ می شود.

تقوی نژاد در ادامه گفت: یکی از کارهای مهم برای ما، پرداخت مطالبات دانشگاه ها بوده است. در کهگیلویه و بویراحمد تا یکسال پیش، معوقه کارانه کادر درمان حدود ۲۴ ماه بود اما الان به حدود ۱۰ ماه کاهش یافته و در کشور نیز معوقه کارانه از ۲۲ تا ۲۴ ماه به ۸ تا ۱۰ ماه رسیده است و رییس جمهوری در این زمینه دستورات خوبی داده و رفع مشکلات همکاران ما در اولویت قرار گرفته است. 

وی تصریح کرد: بزرگترین مدال بر سینه مجاهدان حوزه سلامت، تقدیر چندین باره رهبر معظم انقلاب اسلامی از آنها است و ایشان در هر مناسبت و هر دیدار، از مدافعان سلامت قدردانی می کنند که این توفیق بزرگی برای نیروهای بهداشتی و درمانی است. 

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهارکرد: امسال محرم از حساسیت خاصی به دلیل اهمیت سلامت مردم برخوردار است. همه افرادی که هر سال به دنبال افزایش شور حسینی بودند امسال با رعایت اصول و شیوه نامه ها به حفظ سلامت مردم کمک خواهند کرد. 

تقوی نژاد تاکید کرد: از بیانات راهگشای مقام معظم رهبری در خصوص رعایت پروتکل ها در ماه محرم سپاسگزاریم. ایشان اعلام کردند که خودم را مقید به رعایت پروتکل های ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت می دانم و بزرگان و علما نیز اعلام کردند که پیرو نظر مقام معظم رهبری هستند. 

وی یادآور شد: امسال باید شور و شعور حسینی باهم درآمیخته شوند گاه باید نشان دهیم که هیچ گونه تضادی بین شعائر دینی و مذهبی و علم وجود ندارد و با هم در یک راستا قرار دارند. در استان کهگیلویه و بویراحمد از هم استانی ها دعوت می کنم تا ضمن اینکه حماسه حسینی را سرمشق قرار می دهیم، خودمان را ملزم به رعایت حداکثری توصیه های بهداشتی می دانیم. 

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت در ادامه گفت: امروز هفتاد و چهارمین جلسه ستاد استانی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد در طول شش ماه گذشته برگزار می شود که این نشان از تلاش و پیگیری اجرای مصوبات این ستاد است. به گونه ای که بر اساس گزارش ها، از ۷۸۰ مصوبه ستاد استانی فقط ۶ مصوبه اجرایی نشده است. 

به گزارش وبدا تقوی نژاد یادآور شد: باید با توجه به کمبود زیرساخت ها در حوزه آزمایش های تشخیصی در استان کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه اقدامات جدی و موثری انجام دهیم و در سریع ترین زمان ممکن، امکانات مورد نیاز به این استان ارسال می شود. یکی از هدف های ما از سفرهای استانی، تقدیر و تشکر از مجاهدان عرصه سلامت است که جانشان را برای حفظ سلامت مردم به خطر انداختند البته نباید فراموش کنیم که زیرساخت های کشور در حوزه سلامت نسبت به کشورهای دیگر، قوی نیست اما با تکیه بر دانش و تلاش همکاران مان توانستیم کرونا را مدیریت کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه