بیش از ۸۰۸ هزار قربانیِ کرونا در جهان تا امروز
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. همچنین بنا بر تازه‌ترین آمارها ۱۵ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۵۲۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

در میان شش میلیون و ۶۶۴ هزار و ۸۵۳ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی شش میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۳۸ نفر وضعیت خفیف داشته‌اند و تنها ۶۱ هزار و ۷۱۵ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از ۱۶ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۲۲۱ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۱۵ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۵۲۴ نفر معادل ۹۵ درصد از موارد بهبود یافته و ۸۰۸ هزار و ۶۹۷ نفر معادل پنج درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا با بیش از۵.۸ میلیون مبتلا همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر سه کشور آمریکا، برزیل و هند به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم، کشورهایی هستند که بالای دو میلیون مبتلا به کووید-۱۹ را در آمارهای رسمی خود گزارش کرده‌اند.

همچنین پس از ایالات متحده کشورهای برزیل، مکزیک، هند و انگلیس به ترتیب بیشترین شمار قربانیان این بیماری را به خود اختصاص داده‌اند.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا صبح امروز "یکشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

 ۱_ آمریکا پنج میلیون و ۸۴۱ هزار و ۴۲۸ مبتلا، ۱۸۰ هزار و ۱۷۴ قربانی
 ۲_ برزیل سه میلیون و ۵۸۲ هزار و ۶۹۸ مبتلا، ۱۱۴ هزار و ۲۷۷ قربانی

۳_ هند سه میلیون و ۴۴ هزار و ۹۴۰ مبتلا، ۵۶ هزار و ۸۴۶ قربانی
 ۴_ روسیه ۹۵۱ هزار و ۸۹۷ مبتلا،  ۱۶ هزار و ۳۱۰ قربانی

 ۵_ آفریقای جنوبی ۶۰۷ هزار و ۴۵ مبتلا، ۱۲ هزار و ۹۸۷ قربانی
 ۶_ پرو ۵۸۵ هزار و ۲۳۶ مبتلا، ۲۷ هزار و ۴۵۳ قربانی

 ۷_ مکزیک ۵۵۶ هزار و ۲۱۶ مبتلا، ۶۰ هزار و ۲۵۴ قربانی
 ۸_ کلمبیا ۵۳۳ هزار و ۱۰۳ مبتلا، ۱۶ هزار و ۹۶۸ قربانی

۹_ اسپانیا ۴۰۷ هزار و ۸۷۹ مبتلا، ۲۸ هزار و ۸۳۸ قربانی
۱۰_ شیلی ۳۹۵ هزار و ۷۰۸ مبتلا، ۱۰ هزار و ۷۹۲ قربانی

به گزارش ایسنا پس از آن ایران با ۳۵۶ هزار و ۷۹۲ مبتلا و ۲۰ هزار و ۵۰۲ قربانی کرونا در رتبه یازدهم کشورهای درگیرِ این بیماری قرار گرفته است.

سپس کشورهای آرژانتین با ۳۳۶ هزار و ۸۰۲ مبتلا، انگلیس با ۳۲۴ هزار و ۶۰۱ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۰۶ هزار و ۳۷۰ مبتلا، بنگلادش با ۲۹۲ هزار و ۶۲۵ مبتلا، پاکستان با ۲۹۲ هزار و ۱۷۴ مبتلا، ایتالیا با ۲۵۸ هزار و ۱۳۶ مبتلا، ترکیه با ۲۵۷ هزار و ۳۲ مبتلا، فرانسه با ۲۳۸ هزار و ۲ مبتلا، آلمان با ۲۳۳ هزار و ۸۵۷ مبتلا، عراق با ۲۰۱ هزار و ۵۰ مبتلا، فیلیپین با ۱۸۷ هزار و ۲۴۹ مبتلا، اندونزی با ۱۵۱ هزار و ۴۹۸ مبتلا، کانادا با ۱۲۴ هزار و ۶۲۹ مبتلا، قطر با ۱۱۶ هزار و ۷۶۵، بولیوی با ۱۰۸ هزار و ۴۲۷ مبتلا، اکوادور با ۱۰۷ هزار و ۸۹ مبتلا، قزاقستان با ۱۰۴ هزار و ۵۴۳ مبتلا، اوکراین با ۱۰۲ هزار ۹۷۱ مبتلا و سرزمین های اشغالی با ۱۰۱ هزار و ۹۳۳ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه