وضعیت سلامت داوطلبان کنکور با کد ملی رصد و پیگیری می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، احمد جنیدی درباره پیگیری وضعیت داوطلبان کنکور از نظر ابتلا به ویروس کرونا گفت: غربالگری‌ها قبل از برگزاری کنکورها انجام شده و به طور مثال کد ملی داوطلبان در آزمون دکتری و کارشناسی ارشد را بررسی کردیم و مشاهده شد که میزان شیوع ویروس کرونا در گروه هم سن این افراد از میزان ابتلا در افراد جامعه کمتر بود.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: میزان بروز کرونا در افرادی که در آزمون‌های دکتری و کارشناسی ارشد شرکت کرده و تا ۷ روز هم پیگیری کردیم، نسبت به سایر افراد جامعه کمتر بود. دلیل این موضوع شاید برای این باشد که این افراد بیشتر در منزل حضور داشته و برای کنکور درس می‌خواندند و کمتر در سطح جامعه حضور داشتند.

وی در پایان افزود: فضای برگزاری کنکور امسال نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش پیدا کرده بود. داوطلبان کنکور سرمایه‌های کشور هستند و همه تلاش‌ها بر این بود که از سلامت آنها محافظت شود، همکاران بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای از بهمن ماه تاکنون در سراسر کشور ۲۴ ساعت مشغول کار هستند. نزدیک به ۱۶۰ پروتکل بهداشتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن نوشته شد. برخی حرفه‌ها حتی چهار پروتکل داشتند. این تلاش‌ها به خاطر حفظ سلامت مردم انجام شده است.

به گزارش ایرنا کنکور سراسری ۹۹ بیش از یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۲۳۳ داوطلب داشت که از این تعداد فقط ۱۴۵ هزار و ۷۸۴ نفر در جلسه آزمون غیبت داشتند.

پایان پیام/

مطالب مشابه