مصادیق شهید خدمت باید کل جامعه پزشکی را در تمام بخش‌ها شامل شود
 به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا ظفرقندی با اشاره به شهید خدمت تلقی شدن مدافعان سلامت گفت: در جلسه‌ای که با وزیر بهداشت داشتیم این موضوع مطرح شد که بعد از آن اشکالات این طرح را عنوان کردیم. یکی از اشکالات این طرح این است که پزشکان بخش خصوصی در آن دیده نشده‌اند که در این باره اعتراض کردیم.

وی افزود: در عین حال پزشکان بخش دولتی هم که در بخش‌هایی به جز بخش‌های ویژه کرونا، فعالیت می‌کنند، در آن کمرنگ دیده شده بود و در این دستورالعمل بخش‌هایی مانند رادیولوژی، آزمایشگاه و... به صورت کمرنگ دیده شده بود، یک کمیته‌ سه نفره‌ای در این زمینه وجود دارد که مصادیق شهید خدمت را تعیین می‌کنند، اما چیزی که در حال حاضر مطرح شده، کافی نیست. ما اعلام کردیم که باید اصلاح شود و کل جامعه پزشکی را در تمام بخش‌ها در نظر بگیرند. تفاوتی ندارد که یک پزشک در آی‌سی‌یو به بیماری مبتلا شده یا در مطب و آزمایشگاه گرفتار کرونا شده است.

به گزارش ایسنا رییس سازمان نظام پزشکی در پایان با تاکید بر اینکه صف اول مواجهه با بیماران مبتلا به کرونا مطب‌ها هستند گفت: در درجه بعدی بیمارستان‌ها قرار دارند. بنابراین کسانی که در صف ارائه خدمت به کرونا مبتلا می‌شوند، باید به صورت یکسان دیده شوند. یکسری اشکالات حقوقی در این زمینه وجود دارد که اعلام کردیم که باید اصلاح شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه