نگران هستیم که اتفاق ماسک برای واکسن آنفلوانزا تکرار شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید علی فاطمی به وضعیت توزیع واکسن آنفلوانزا در سطح داروخانه های کشور اشاره کرد و گفت: شرکت های پخش برای سفارش واکسن به داروخانه ها آمده اند اما فعلا از توزیع خبری نیست.

وی با اشاره به افزایش تقاضا برای تهیه واکسن آنفلوانزا در کشور افزود: متاسفانه سهمیه ای که برای هر داروخانه در نظر گرفته اند، می تواند جوابگوی نیاز پرسنل داروخانه باشد. زیرا، پرسنل داروخانه ها در مواجهه با مردم و بیماران قرار دارند و می بایست این واکسن را بزنند، حجم زیادی از واکسن از طریق معاونت بهداشت وزارت بهداشت به صورت رایگان در اختیار بیماران خاص قرار می گیرد، مردم توقع دارند این واکسن را از داروخانه ها تهیه کنند، در حالی که شاید سهمیه هر داروخانه به ۱۰ عدد واکسن هم نرسد.

به گزارش مهر نایب رئیس انجمن داروسازان ایران در پایان اضافه کرد: در این شرایط همان اتفاقی که برای ماسک در داروخانه ها افتاد، برای واکسن آنفلوانزا هم تکرا خواهد شد و با حجم زیادی از تقاضا و کمبود واکسن مواجه خواهیم شد، در خصوص قیمت واکسن نیز با توجه به اینکه افزایش قیمت ارز دولتی را نداشته ایم، به نظر نمی رسد قیمت واکسن آنفلوانزا بیشتر از ۴۰ یا ۵۰ هزار تومان برای امسال باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه