تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی فوق‌العاده ویژه کرونایی را دریافت کردند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید محمد پاکمهر به انتقاد وزیر بهداشت و درمان در خصوص عدم تخصیص اعتبارات سلامت در ایام کرونا اشاره کرد و گفت: تخصیص یک میلیارد یورویی که با موافقت رهبر معظم انقلاب برای مقابله با کرونا اختصاص یافت، وظیفه سازمان برنامه بودجه کشور است و البته زمانی هم برای اختصاص آن مشخص نشده بود. از این رو با توجه به صحبت‌هایی که در کمیسیون بهداشت صورت گرفت، احتمال می‌دهم که این مبلغ به منظور سر پا نگه‌داشتن و  تقویت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در طول یک الی دو سال آینده تزریق شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: مبلغ اختصاص یافته برای مقابله با کرونا در ایران به نسبت کشورهای دیگر بسیار اندک است، هر کشوری نسبت به بضاعت مالی خود، مبلغی را برای تقویت نظام سلامت خود در مسیر مبارزه با کرونا اختصاص می‌دهد. از طرفی معتقدم در صورت نیاز به مبلغ بیشتر، رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور برای تامین آن پیش قدم می‌شوند.

وی افزود: در حال حاضر تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور فوق‌العاده کرونایی را دریافت و به پرسنل و کادر درمانی خود پرداخت کرده‌اند، حتی برخی از دانشگاه‌ها بیش از سه بار این پاداش‌ها را دریافت کرده‌اند. هرچند که این مبالغ درحد انتظار ما نبوده اما در صورت تداوم می‌تواند موجب افزایش انگیزه کادر درمانی شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت پاکمهر در پایان خاطرنشان کرد: خواسته جامعه بهداشت و درمان به ویزه کادر درگیر با کرونا این است که این تشویق‌ها ادامه پیدا کرده و در شان آنها پرداخت شود. این فوق العاده‌ها حق همه کادر درمانی و بیمارستانی درگیر با بیماری کرونا بوده که در این مسیر از خودگذشتگی و ایثار می‌کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه