نمایندگان شورای اسلامی کار کارکنان نظام پزشکی رسما فعالیت خود را آغاز نمودند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی تاجرنیا با اشاره به نقش شورا در پیشبرد و ارتقاء اهداف نظام پزشکی گفت: هم اکنون یکی از خلاء های موجود در سازمان نبود یک مجموعه ساختارمند در نمایندگی کارکنان سازمان بوده و یقینا افزایش کارآیی سازمان درگرو وجود محیط کاری مناسب به دور از تنش و برخورد فی ما بین طرفین کار است که این مهم به انجام نمی‌رسد مگر از طریق ایجاد سیستمی مناسب که بتواند روابط بین کارکنان و مدیریت سازمان را به صورت مطلوب تنظیم نماید.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی ادامه داد: شورای اسلامی کار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بر مبنای قانون اساسی که توجه خاصی به نظام شورایی داشته با سه هدف عمده ایجاد شده است، تأمین قسط اسلامی، همکاری کارگران در تهیه و هماهنگی اجرای برنامه‌ها و افزایش میزان مشارکت سه هدف نامبرده هستند که درصدد ایجاد روابط مناسب کار ی بین کارگران و کارفرمایان بوده تا محیطی امن و به دور از تنش و برخورد را به وجود آورند.

گفتنی است در ادامه وحید حبیبی رئیس شورای اسلامی کار کارکنان نظام پزشکی نیز با اشاره به وظایف شورا گفت: بی شک مهمترین دغدغه ما در شورا ایجاد رضایت مندی اعضای محترم سازمان و ارائه خدمات مطلوب و شایسته بوده و تحقق این مهم صرفا از طریق ایفای نقش قانونی شورا از جمله ایجاد شرایط مناسب کار، بررسی و پیگیری شکایات و امور حقه کارکنان، ایجاد زمینه همکاری بین کارکنان و مدیریت، بالابردن سطح آگاهی کارکنان، گسترش امکانات رفاهی و بهبود روابط کار و نظایرآن بر اساس قانون است.

وی افزود: نقش شورا همکاری با مدیریت جهت برنامه‌ریزی برای پیشرفت کارهای اجرایی است، شورا به موازات فعالیت‌ها در سازمان نقش خود را ایفا می‌نماید و در بین عوامل مختلف ابزار مدیریت لازم است برای نقش نیروی انسانی اهمیت بیشتری قائل شد زیرا نیروی انسانی هویت وجودی سازمان را تشکیل داده و می‌تواند طبق میل و اراده خود محیطی به دور از تنش را ایجاد و در جهت روابط مطلوب، همکاری و مشارکت نماید.

گفتنی است در این جلسه حسین کرمانپور بعنوان نماینده سازمان نظام پزشکی در شورا با تاکید بر نقش شورا در ایجاد ارتباط صمیمی و سالم با جامعه پزشکی و مراجعه کنندگان اظهار کرد: بی شک یکی از مسایل مهم برای همکاران عضو سازمان ؛برخورد صمیمی ؛ شایسته وسالم کارکنان سازمان با ایشان است که امیدواریم در این زمینه با همکاری مدیریت و کارکنان این مهم را اجرایی کنیم.

بر اساس احکام صادره وحید حبیبی به عنوان رئیس، وحیدمحمد زکی نایب رئیس، هادی آذری خزانه دار و میثم مسجدی به عنوان دبیر شورای اسلامی کار کارکنان نظام پزشکی منصوب شدند.

در پایان جسله نیز اعتبار نامه صادر شده از سوی وزات کار تعاون و رفاه اجتماعی توسط دکتر تاجرنیا معاون توسعه مدیریت و منابع نظام پزشکی به اعضای منتخب شورای اسلامی کار اعطاء شد. روابط عمومی سازمان نظام پزشکی

پایان پیام/

مطالب مشابه