وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیما سادات لاری درباره وضعیت کرونا در استان سیستان و بلوچستان گفت: استان سیستان و بلوچستان از زمان شیوع بیماری در کشور، دارای پایین‌ترین میزان موارد بستری و فوت در مقایسه با سایر استان‌های کشور بوده است. از اسفند ماه سال گذشته تا اواسط اردیبهشت ماه سال جاری نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان، دارای یک روند نسبتا پایدار بود.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: از اواخر اردیبهشت ماه شاهد یک شیب صعودی در موارد ابتلا و بستری در این استان بودیم. به طوری که در روزهای آغازین تیر ماه سال جاری، موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان، به بیشترین میزان خود از زمان شیوع کرونا در کشور رسید، خوشبختانه با همکاری مردم فهیم سیستان و بلوچستان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تلاش‌های بی‌وقفه کادر بهداشت و درمان استان و همچنین حمایت‌های اعضای ستاد استانی کرونا، از اواسط تیر ماه شاهد یک روند کاهشی در موارد ابتلا و بستری روزانه در اغلب شهرستان‌های این استان هستیم.

وی افزود: اکنون وضعیت بیماری در شهرستان سراوان در وضعیت هشدار و پرخطر قرار دارد و شهرستان‌های خاش، زابل، زاهدان، نیمروز و هامون در وضعیت زرد و با خطر متوسط بیماری قرار دارند، میزان استفاده از ماسک از سوی مردم استان سیستان و بلوچستان در اماکن عمومی، ادارات و بانک‌ها و مراکز خرید ۶۰ درصد و در وسایل حمل و نقل عمومی درون و برون شهری ۶۱ درصد گزارش شده است. همچنین بیشترین میزان استفاده از ماسک توسط متصدیان و شاغلین در واحدهای صنفی و صنعتی ۷۶ درصد و از سوی کارکنان ادارات، سازمان‌ها و بانک‌های استان ۹۱ درصد است، بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان سیستان و بلوچستان در آرامستان‌ها و سوپرمارکت‌ها بوده و کمترین میزان رعایت در پاساژها، جایگاه‌های سوخت و کارگاه‌ها و صنایع کوچک استان گزارش شده است.

به گزارش ایسنا لاری در پایان ضمن تشکر از کادر بهداشت و درمان استان سیستان و بلوچستان به دلیل مدیریت خوب بیماری کووید-۱۹ علی‌رغم همه محدودیت‌ها و کمبودهای این استان گفت: امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و استفاده جدی تر و همگانی تر از ماسک از سوی مردم این استان، شاهد تداوم روند کاهشی در موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان باشیم، باید بدانیم که هرگونه عادی انگاری شرایط و سهل انگاری در رعایت توصیه های بهداشتی می‌تواند زمینه خیز شدید بیماری در این استان را ایجاد کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه