هشدار WHO به کشورهای اروپایی با افزایش موارد ابتلا به کووید۱۹
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: همزمان با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در اروپا، حضور یافتن کودکان در مدارس و پایان یافتن تابستان، زمان آن است تا کشورهای اروپایی برای مقابله با کروناویروس تصمیم گیری کنند.

"مایک رایان" رئیس فوریتهای پزشکی سازمان جهانی بهداشت گفت: اکنون زمان بهانه جویی نیست و لازم است برای حفاظت از جان افراد آسیب پذیر و تداوم فرایند آموزش دانش آموزان تصمیم درستی اتخاذ کرد.

وی افزود: اروپا با زمان تصمیم گیری در این رابطه مواجه شده؛ چرا که کشورهای اروپایی وارد فصلی می شوند که مردم بیشتر در محیط های بسته حضور خواهند داشت. بدون تردید فشار شیوع کرونا بیشتر خواهد شد. اکنون این پرسش مطرح است که چگونه می توان در کنار حفظ افراد آسیب پذیر در برابر مرگ، کودکان را نیز روانه کلاسهای درس کرد؟

رئیس فوریتهای پزشکی سازمان جهانی بهداشت در اظهاراتی گفت: پاسخ به این پرسش آسان نیست، اما لازم است تعادل را حفظ کرد تا به افراد جوان و مسن در جامعه کمک کرد، تنها راه این است که بزرگسالان به میزان کافی فاصله را رعایت کنند تا انتقال بیماری روند کاهشی را طی کند. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه