روند موارد ابتلا به کرونا در کاشان صعودی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیما سادات لاری درباره وضعیت بیماری کرونا در کاشان گفت: کاشان در اسفندماه سال قبل شاهد خیز شدید در موارد ابتلا و بستری روزانه کرونا بود. از فروردین ماه سال جاری نمودار موارد ابتلا و بستری در این شهرستان روند نزولی پیش گرفت که این روند تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه پیدا کرد و در ۱۵ روز ابتدایی خرداد ماه به یک پایداری نسبی رسید، اما متاسفانه از نیمه خرداد ماه سال جاری مجددا شاهد یک روند صعودی در موارد ابتلا ‌و بستری روزانه در سطح این شهرستان هستیم که این روند با اندکی افت و خیز همچنان در حال امتداد است.

وی افزود: در حال حاضر تعداد ۱۲۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در مراکز درمانی کاشان بستری هستند که از این تعداد، ۲۹ بیمار به علت شرایط بالینی نامناسب در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی حضور دارند، میران استفاده از ماسک توسط مردم در مراکز و اماکن عمومی تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی کاشان ۶۵ درصد و میزان استفاده در وسایل نقلیه درون شهری و برون شهری ۸۵ درصد گزارش شده است. همچنین میزان استفاده از ماسک توسط کارمندان ادارات ۸۵ درصد و میزان استفاده توسط شاغلین اصناف و مراکز صنعتی به ترتیب ۶۰ و ۷۰ درصد گزارش شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره بازرسی‌های صورت گرفته نیز گفت: تاکنون بیش از ۳۴ هزار بازدید از اصناف، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی توسط پرسنل بهداشتی صورت گرفته است که از این بین، تعداد ۲۵۶ واحد به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی به دستگاه قضایی معرفی و تعداد ۹۹ واحد متخلف پلمب شدند.

به گزارش ایسنا لاری در پایان گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کاشان در ادارات و مراکز دولتی و پایین ترین میزان رعایت در نانوایی‌ها و مراکز پیشخوان دولت گزارش شده است. امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و استفاده جدی‌تر و همگانی از ماسک شاهد خروج این شهرستان از وضعیت هشدار بیماری طی هفته‌های آتی باشیم. هرگونه سهل‌انگاری و عادی انگاری شرایط زمینه را برای خیز مجدد بیماری به همراه خواهد داشت.

پایان پیام/

مطالب مشابه