مرگ ۲ میلیون نفر بر اثر کرونا در جهان محتمل است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، "مایک رایان" گفت: این آمار درصورت عدم هماهنگی تلاش‌های بین‌المللی بالاتر هم خواهد رفت.

۹ ماه بعد از آغاز همه‌گیری ویروس کرونای ۲۰۱۹، تعداد جان‌باختگان ناشی از این ویروس در جهان به سرعت به یک میلیون نفر نزدیک می‌شود.

رئیس بخش فوریت‌های سازمان جهانی بهداشت در صورتی که برای مقابله با بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ تمام اقدام‌های لازم انجام نشود، دو میلیون نفر جان باخته بر اثر ابتلا به این بیماری رقم "بسیار محتملی" است. آماری که دو برابر بیشتر از موارد فوتی فعلی در اثر کووید-۱۹ خواهد بود.

رایان درعین‌حال از کشورهای اروپایی خواسته است از خود بپرسند که آیاهرچه لازم بوده برای پرهیز از تعطیلی دوباره کشورشان انجام داده‌اند یا نه؟

این مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی اجرای دقیق و درست تدابیری چون آزمایش و ردیابی، قرنطینه، رعایت فاصله‌های اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی دست‌ها را در این کشورها زیر سوال برده است.

پیشتر مادرید، پایتخت اسپانیا محدودیت‌های سختگیرانه‌ تازه‌ای را در هشت منطقه دیگر خود وضع کرد که زندگی نزدیک به یک میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در فرانسه نیز کارکنان کافه‌ها و رستوران‌ها در شهر مارسی علیه بسته شدن محل کسب و کار خود از روز شنبه اعتراض کرده‌اند.

به گزارش ایسنا همچنین در انگلیس همزمان با افزایش نرخ ابتلای روزانه، محدودیت‌های سختگیرانه‌ای در چند منطقه اجرایی شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه